Nadcházející Koncerty
19 srpna, 2015
Nezařazené

Zajímavosti z rozhovoru s Tuomasem + Endless Forms Most Beautiful Tour Edition

Dlouho jsme od kapely nic neslyšeli, tak alespoň přidáváme zajímavosti z rozhovoru s Tuomasem pro AFTERNOIZ.

“Z alba jsme nazkoušeli téměř všechny skladby a snažíme si hrát i se setlistem. Díky tomu vidíme, jaké skladby naživo fungují a ty pak v setlistu necháváme a užíváme si je. Dokonce jsme ze setlistu vykopli i “Nemo”, což v podstatě jeden z našich největších hitů. … Zkrátka nám přišlo, že už jsme tu skladbu hráli tolikrát, že se do ní ani nedokážeme vcítit. Uložili jsme ji prozatím k ledu a do setlistu ji zařadíme možná na nějakém z příštích turné.”

“Jukkovi se daří mnohem lépe, ačkoliv si insomnií stále zápasí. Není to nic nového, začalo to již v roce 2004, takže to trvá už přes deset let. Rozhodli jsme se, že celé turné odehrajeme s Kaiem, pak si dáme chvíli pauzu a uvidíme, jak mu v roce 2017 bude. Stále je však členem kapely jako všichni ostatní.”

“Na začátku roku 2016 koncertujeme v Austrálii a pak je na plánu další turné po Státech. Následuje opět festivalová sezóna, pár koncertů na podzim a skončit bychom měli někdy v listopadu 2016. … Po turné si vezmeme prázdniny, ale s kapelou jsme se právě dohodli na plánech na dalších pět let, takže do roku 2020 přesně víme, co budeme dělat. Chystáme skvělé věci!”

Na Facebooku Mika Jussily se objevila fotka s popiskem “Nightwish 5.1 surround mastering going on!”. Zatím žádné bližší info nemáme, nicméně již z minulosti víme, že alba “Once” a “Dark Passion Play” byla vydána i na DVD-Audio a je možnost, že by se k nim mohlo přidat i “Endless Forms Most Beautiful”. Další možností je potom fakt, že Nightwish opět vydají Tour edition svého posledního studiového alba, která vyjde 30. října 2015 a bude obsahovat DVD s “Making of” materiálem.

Nezapomeňte také, že jsou na našich stránkách otevřeny registrace do fanklubu a získat členství do jediného česko-slovenského oficiálního fanklubu můžete pouze do 31. srpna!

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X