Nadcházející Koncerty
7 února, 2020
Hudba / Media

Videoklip k novému singlu “Noise” je venku

Post Image

Prvním singlem k novému albu HUMAN. :||: NATURE., které vyjde 10. dubna letošního roku, je skladba Noise. Ta dnes oficiálně vychází jako digitální single a streamovat ji lze na všech běžných službách jako Apple Music, Spotify nebo Youtube. K singlu byl také dnes uveřejněn videoklip (níže), který vznikl pod taktovkou řežiséra Stobeho Harju, který s kapelou spolupracoval již v minulosti při tvorbě video k písni The Islander nebo na filmu Imaginaerum by Nightwish.

Dnešním dnem můžete také předobjednávat album HUMAN. :||: NATURE. v různých edicích, například na stránkách e-shopu EMP nebo na Nuclear Blastu.

Noise pojednává o tom, jak se společnost stala otroky dnešní doby sociálních médií, přetvářky, snahy se zalíbit, a jak zapomínáme na skutečný svět. Tuomas již dříve prozradil, že jeho velkou inspirací při psaní nové desky byl seriál Black Mirror od Netflixu. Už pouhá píseň Noise obsahuje mnoho odkazů právě na tento seriál, přičemž těmi nejvýraznějšími jsou samozřejmě slovní spojení v textu písně “Black mirror” nebo “Shut up and dance”, jak se jmenoval jeden z dílů seriálu.

Fanoušci také spekulují, zda je melodie na začátku a na konci skladby záměrně tak nápadně podobná ústřední melodii seriálu Hry o trůny, a zahrnuje tak na seznam toho, co společnost dokáže až fanaticky ovlivnit, i televizi. Co myslíte?

Dalšími singly budou skladby Harvest (6. března) a How’s the Heart (10. dubna).

Jak moc tě tento článek zaujal?

2 komentářů

 • Evicek

  12 února, 2020 (09:36) Odepovědět

  Klip je úžasný❤️Písnička skvělá!Hry o trůny jdou tam jasně slyšet😊👍🤟 Zajímalo by mě,jestli ta malá holčička neni náhodou Freia dcera Floor🤔🤔Neví někdo?

 • Ksilo

  8 února, 2020 (10:41) Odepovědět

  No, na první poslech mě to nezaujalo. Trošku mně to připomínalo demo Storytime. Skladba je hrozně zdlouhavá a myslím, že by Tuomas potřeboval nad svými nápady zásah producenta. Floor má super rockový výšky, ale nějak jako nová nesmrtelná klasika NW mě to nezasáhlo.

  Klip je otřesný. Zřejmě drahý, ale ty záběry se pořad opakují. Jak Tuomas nechtěl aby v klipu zpívali a opravdu to vypadá divně. Navíc velký prostor má ta blondýna a skoro to vypadá jako další zpěvačka.

  Jak skladba, tak klip má hrozně moc nápadů a skrytých významů, ale přijde mi, že Tuomas se v tom utopil doslova ve vaně – myslím že to chtělo edit jejich nápadů.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X