Nadcházející Koncerty
23 prosince, 2011
Nezařazené

Vánoční UPDATE od režiséra Imaginaerum

Před pár dny se na internetu po dlouhé době objevil další příspěvěk od režiséra připravovaného filmu Imaginaerum, který má vyjít na jaře příštího roku. Přečíst si ho můžete níže. Zároveň bychom Vám všem chtěli popřát krásné vánoční svátky plné pohody a mnoho štěstí do nadcházejícího roku 2012. Hans, Detox, Ája.

Milí přátelé Nightwish a filmu Imaginaerum.

Toto je pravděpodobně ten nejnáročnější update, který jsem musel napsat, vzhledem k tomu, že už má vedoucí práce, u které využívám svých vlastních sil, není tak častá. Díky tomu se cítím prázdnější než kdy předtím.

Jak asi mnoho z vás už ví, dokončili jsme režisérskou verzi filmu. Všichni, kteří film zatím viděli, byli velice spokojení a jejich zpětná vazba byla pozitivní. Teď už to konečně mohu říci, jsme moc, moc moc spokojení s tím, co doposud máme. Spousta lidí si zaslouží naše ocenění, spolurežiséři, spoluautoři, herci, producenti. Stále je však potřeba dodělat vizuální efekty. Tato část tvorby vlastně tvoří tento film filmem a je stěžejní co se úspěchu finální verze filmu týká. Opět si prožíváme strhující chvíle.

Filmová výroba je dokončena. Kromě editací musím říci sbohem mému velmi dobrému kamarádovi a vedoucímu střihu Mathieumu Bélangerovi a jeho skvělé rodině, která se ke mně na pár měsíců ve Finsku připojila. Vše, co Mathieu do filmu vložil, je slovy zcela nepopsatelné a jsem si jist, že se v budoucnosti při dalším projektu naše cesty opět zkříží.

Film je momentálně v dobrých rukách mého dalšího kamaráda Joshui Sherretta, jeho Dílny a skvělého týmu Vision Global v Montrealu. Jejich vizuální efekty a dřívější skicy nás naprosto ohromily a konečně nám tak mohou ukázat pravý význam slova “kouzlo”. Věřte mi, že jsme od nich viděli něco naprosto úžasného!

Stejně tak jako pokračuje práce s těmito lidmi, tak pokračuje i práce s Petri Alankem a soundtrackem, na kterém s Tuomasem dělá. Je neskutečné, jako kluci dokáží vytvořit něco tak naprosto odlišného, ale zároveň velice podobného původním skladbám alba Imaginaerum. Pravděpodobně to bude těmi 350ti náhrávkami, které každá skladba na albu obsahuje, což dává možnost variovat. Ti bastardi.

Zbývá už jenom čekat, dokud nedostaneme něco nového, co bychom vám mohli ukázat. Doufáme, že to bude hodně brzy, protože ani my už se nemůžeme dočkat.

Do té doby by vám všichni lidé, kteří na Imaginaerum pracují chtěli poděkovat a popřát veselé Vánoce a imaginativní nový rok! Ať se vám splní veškerá vaše přání.

Stobe Harju – režisér, Imaginaerum (Helsinki, Finsko 18. prosince 2011)

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X