Nadcházející Koncerty
11 ledna, 2018
Hudba

Tuomas začal pracovat na devátém studiovém albu

Post Image

Roční pauza, kterou si kapela koncem roku 2016 vzala, utekla jak nic a zdá se, že minimálně Tuomasovi hodně pomohla. Několikrát se po vydání posledního alba Endless Forms Most Beautiful zmiňoval, že se cítí kreativně prázdný a potřebuje si dát chvíli od skládání pauzu. Do toho však vstoupil vedlejší projekt AURI, na kterém pracuje společně s manželkou Johannou a Troyem.

V několika řádcích níže Tuomas popisuje poslední strávený rok a prozrazuje, že přípravy devátého studiového alba Nightwish byly započaty.

Po skladatelské stránce jsem [po vydání Endless Forms Most Beautiful] nic necítil. Snažil jsem se dát dohromady pár skladeb, ale vždycky jsem se zaseknul. Nemohl jsem si pomoci. Připadalo mi, jako bych už snad ani neměl co říct, bylo to divné. Neměl jsem chuť nic skládat a od Nightwish jsem si chtěl úplně odpočinout. Díky projektu AURI jsem však opět našel smysl tvořit. Ve chvíli, kdy jsme v rukách drželi finální výsledek, jakoby se protrhly všechny hráze a následující dva měsíce jsem se nevěnoval ničemu jinému než Nightwish a složil jsem spoustu nových písní. Otevřel se mi úplně nový svět. Nevím, co přesně se stalo, ale práce na AURI mi toho spousta dala a konečně se opět cítím inspirovaný.

Máte na Tuomase nebo Troye dotaz ohledně projektu AURI, nebo chcete vědět více o nadcházejícím turné Decades: World Tour 2018? Díky našemu členovi fanklubu, Tomáši Kramerovi, a časopisu Spark máte možnost. Více informací v naší facebookové diskuzní skupině.

Stejnojmenné album AURI vychází 23. března 2018, předprodej začíná již 26. ledna 2018.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X