Nadcházející Koncerty
9 července, 2011
Nezařazené

The Heart Asks Pleasure First zřejmě nikdy neuvidí světlo světa

V roce 2007, kdy Nightwish natáčeli album Dark Passion Play, vznikla i verze písně The Heart Asks Pleasure First od Michaela Nymana, o které Anette v deníku studia napsala:

Neděle, poslední den nahrávání mých vokálů!!! Zbývá už jen jedna píseň, což bude bonusovka, u které ještě nevíme, zda ji budeme moct vydat, protože původní autor nám ještě nedal svůj souhlas… Ale držíme nám palce a nahráli jsme ji i tak… Je to velmi, velmi krásná píseň a Tuomasův text k tomu skvěle pasuje. Já se ohledně ní cítím spíš nervózní, protože na konci to jde do velkých výšek a bylo tu pár části, které byly pro mě těžké překonat. Ale kluci byli milí a ochotní a když jsme na tom začali dělat, prostě jsem nechala píseň plynout a vyšlo to dobře. Pak jsme dodělaly hlasy a Tuomas nahrál pár demo-kláves, takže to znělo skvěle! Pevně doufám,že nám autor dá svolení, protože by nás asi hodně zklamalo, kdybychom tenhle song nemohli vydat…

Píseň nemohla být vydána, protože autor nedal svolení. Na oficiálních stránkách Tuomase se v únoru letošního roku objevilo:

Co se bude dít s “The Heart Asks Pleasure First”?
V polici mi na CD s touto skladbou padá prach a doufá, že to jeden den uvidí světlo světa.

Nicméně v posledním rozhovoru, lépe řečeno live chatu, opět na oficiálních stránkách Tuomase, někdo položil otázku s následující odpovědí:

lioness: Když jsi psal The Heart Asks Pleasure First, přemýšlel jsi nad dějovou linií filmu “The Piano”, nebo jsi pouze použil melodii a vytvořil zcela nový příběh? A proč vydání této písně trvá tak dlouho? Je to kvůli nahrávací společnosti?
Tuomas: Michael Nyman naši verzi písně k smrti nesnášel. Dokonce mi řekl, abych zničil všechno, co má s naší verzí cokoliv společného.
Tuomas: V podstatě jsem použil pouze melodii…

Ačkoliv byla Nightwish verze písně autorem pohřbena, v prosinci roku 2010 vydala italská rocková skupina píseň s názvem “Let There Be a Light”, která je taktéž založená na “The Heart Asks Pleasure First”. Důvodem, proč skupina dostala práva na vydání písně by mohlo být to, že sám Michael Nyman v písni hraje na piano.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X