Nadcházející Koncerty
17 září, 2019
Rozhovory

Tarja v rozhovoru o možné spolupráci s Nightwish

Post Image

Tarja nedávno vydala svou novou desku In the Raw, na jejíž podporu vyjela i na turné. Ruku v ruce poskytuje i velké množství rozhovorů o tvorbě nového alba, spolupráce s hosty, které si přizvala a podobně. V posledním rozhovoru pro časopis Kerrang! se debata mimo jiné dostala i ke vztahu Tarji vůči Floor, Marcovi i Tuomasovi a možné spolupráci s Nightwish.

Osobně, abych byla velice upřímná, neumím si představit, že bychom něco společně zorganizovali.

“… S Floor Jansen jsme sdílely pódium a zvala jsem ji i na své koncerty. Zajímám se o ni, mám ji velmi ráda a přeju jí jen to nejlepší. Mezi zpěvačkami, jako jsme my, není žádná rivalita. V podstatě žijeme ve světě mužů, takže to, že každá z nás děláme věci po svém, je jenom k dobru věci. Je to sesterství, to je krásné.”

Amit Sharma, která vedla rozhovor, se dostala i k vánočnímu koncertu ze 14. prosince 2017, na kterém Tarja vystoupila s Markem poprvé po 12 letech (více v tomto článku).

“Samozřejmě, že jsem byla nervózní. Neviděla jsem Marka 12 let a ani jsme nebyli v kontaktu, takže bych kecala, kdybych řekla, že jsem z toho nebyla nervózní. Nejvíce mě ale zajímalo, jak se mu dařilo. Prostě jsem ho chtěla vidět. V den koncertu za mnou přišel a zaklepal na dveře od mé šatny. Nebyl schopen zvukové zkoušky. Jediné, na co jsem se zmohla bylo “Čau!” a obrovské dlouhé obejmutí hodné dvanáctiletému odloučení. Neřekli jsme si toho mnoho, ‘Ráda jsem tě viděla’ nebo ‘Uvidíme se na jevišti’. Odzpívali jsme společně pár písniček a poslední byla Ave Maria, jen my dva doprovázení akustickými kytarami. Bylo to velice intimní, ač to bylo před obřím mnohatisícovým davem lidí. Byl to moment, na který ani jeden z nás nezapomene. Bylo to opravdu velmi emotivní, celá hala byla nacpaná emocemi. Bylo to nádherné.”

Debata se dále ubírala směrem, zda by Tarja zvažovala nabídku připojit se k Nightwish třeba na jednu písničku, turné nebo třeba i album.

“Vím, že spousta fanoušků by přesně něco takového ráda viděla, ale něco takového je ještě hodně daleko ode dneška… Osobně, abych byla velice upřímná, neumím si představit, že bychom něco společně zorganizovali. Marko se ke kapele přidal až trochu později, nebyl v ní hned od začátku. Vždy jsem k němu měla blízko. Nicméně s Tuomasem jsem se neviděla opravdu hodně dlouho… I tak jsme ale byli v kontaktu. Není to nijak zlé. Co se stalo, stalo se a nemůžeme to změnit. Jediné, co můžeme změnit je budoucnost.”

A jak to vidíte vy? Chtěli byste nějakou kolaboraci Tarji s Nightwish?

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Jak moc tě tento článek zaujal?

2 komentářů

 • Ksilo

  22 září, 2019 (19:12) Odepovědět

  Co třeba se podívat a něco napsat o novém albu Tarji, které dost fanoušků vnímá jako její ONCE???

 • Marcel

  21 září, 2019 (11:58) Odepovědět

  V únoru v praze nightwish???
  I S Taťkou???

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X