Nadcházející Koncerty
14 října, 2011
Nezařazené

Stobe Harju o pokračujících přípravách na filmu + Album píseň po písni – STORYTIME

Pár týdnů od začátku natáčení filmu je pryč a Stobe napsal nový příspěvek.

Milí přátelé Nightwish a Imaginaerum,

čtyři roky uběhly od té doby, kdy vznikl nápad vytvořit film, a kdy jsem si pomyslel, že Nightwish, Tuomas a já jsme byli prostě šílenými snílky.

Jak již mnoho z vás určitě ví, dokončili jsme natáčení hlavních scén; a to vše během pouhých 18ti dnů. Co vám však mohu slíbit je, že materiál 18ti dnům rozhodně neodpovídá. Snímky, které jsme natočili během tak krátkého časového rozmezí jsou k nezaplacení a v žádném případě byste neřekli, že jsme snad s něčím pospíchali.

Od první klapky jsem se toho spoustu naučil. Všichni musí pochopit, že většina celovečerních filmů, ať už mají jakkoliv skvělý námět, se nikdy nedotočí. Tým, produkční personál, já a hlavně skupina jsme vedli boje a krváceli, abychom natáčení dovedli do úplného konce. To znamená, že si musíte být vědomi toho, že spousta dalších bitev se odehraje při stříhání, tvorbě vizuálních efektů, mixování hudby, původního soundtracku a při distribuování tohoto filmu. Co se týče tvorby filmu, nic není nikdy jisté. Nicméně s naším týmem: našimi producenty a postprodukčními specialisty, je téměř nemožné selhat.

Teď, když už začal proces editování a nemůžu říct nic jiného než to, že všechno jde skvěle, výstupy vypadají báječně, a že se mi stýská po domově, tak i přesto se vám snažíme přinést tolik pamlsků, jak jen to je možné. Tady je pouze PÁR jmen našeho skvělého obsazení, z nichž všichni věřili našemu scénáři a předvedli nám takové výkony, jaké jsem ve svém životě ještě neviděl.

Francis X. McCarthy, Quinn Lord, Marianne Farley, Joanna Noyes, Ilkka Villi, Keyanna Fielding, Ron Lea, Victoria Jung, Hélène Robitaille, Stefan Demers, Anette Olzon, Marco Hietala, Tuomas Holopainen, Emppu Vuorinen a Jukka Nevalainen.

Jedna bitva skončila výhrou díky nejskvělejšímu týmu a všem lidem, kteří s námi spolupracovali. Mohli byste si myslet, že jsme měli štěstí, nicméně štěstí k nám nikdy nepřijde bez píle, srdce a víry. Sám za sebe nedokážu dostatečně poděkovat montreálskému týmu a vám, fanouškům Nightwish, za to, že věříte v tento projekt. Vydržte. Ještě je spousta mil, které společně musím ujít. Cesta do světa Imaginaerum pokračuje a prozatím bych chtěl poděkovat za vaši podporu.

Stobe Harju – Režisér, Imaginaerum (Montreal, Kanada 9. října 2011)

PS: Maxi, protože mne už nevozíš do studia, cítím se prázdná. Kde jsou ty ranní konverzace a těžké levné cigarety?

Včera jsme vám přinesli pár názorů na úvodní píseň nového alba a jako druhá je na seznamu “Storytime”.

#2 STORYTIME

První single rozjíždí pořádnou jízdu se všemi prvky, které můžete očekávat od rychlejšího velkolepého otvíráku alba, který ve svém refrénu obsahuje extrémně chytlavé vokály Anette Olzon. Píseň s atmosférou “Dark Chest of Wonders” kombinovanou s chytlavými rysy písní jako “Amaranth” nebo “The Escapist”. Orchestrem dominantní prostřední úsek vede k závěru složeného z vyšší a ještě více grandiózní verze refrénu. Po textové stránce si píseň bere za předlohu “The Snowman”, jehož ústřední píseň již Nightwish předělali na albu Oceanborn v roce 1998. Nechte sněhuláka chytit vaši ruku při společném vydání se za dobrodružstvím.
– Kristian, oficiální fórum Nightwish

První single z alba Imaginaerum. Hezká píseň s rychlejším tempem, která mi připomínala jednu ze starších písní od Nightwish, jenom jsem nemohl přijít na to jakou. Píseň obsahuje velice výrazné kytarové riffy. Uprostřed písně se nachází velmi důrazná orchestrální část. Možná, že samotná píseň byla před svým koncem moc natažená, ale je naprosto pochopitelné, proč byla píseň Storytime vybrána jako první single.
– Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Píseň se okamžitě bouřlivě rozjíždí do mnohem rychlejších, intenzivnějších a temnějších sfér. Tato píseň, dokonce ještě předtím, než začne Anette Olzon zpívat, je mistrovská, ve stylu Nightwish, epická a bohatě vrstvená sytými tóny basy a komplexními smyčci. Před masivním závěrečným refrénem píseň na chvíli upadá do bezeslovného sboru doplněného piánem, následovaným bicími a kytarami. Celkově je to jedna z nejimpozantnějších, nejluxusnějších a nejvíce atmosférických písní, jakou Nightwish kdy stvořili.
– ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

První single alba má rozhodně co nabídnout. Má přímou návaznost na píseň Taikatalvi a obsahuje rychlé kytarové a hutné basové riffy, které jsou úžasně skvěle doplněné silnými žesťovými nástroji a energetickými smyčci orchestru. Anette započne svými andělskými, ale i tak velice mocnými vokály, zvýrazněné Marcovým hlasem. Následuje klidnější sekce s nenásilným sborem a piánem a poté jsme opět vrženi do bouře Jukkových bicích, které stavějí na nyní dominantním a nabitém sboru se silnou kytarou a basou.
– Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

Jaké by to asi bylo, jít si uprostřed noci zalétat se sněhulákem nad nejúžasnější krajinu, stvořenou pro klasický animovaný vánočně ladění film? Význam naší pravé existence je tvořen příběhy, legendami a představivostí. Ty jsou ukryté v úplném jádru naší lidskosti.
– Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X