Nadcházející Koncerty

Tuomas Holopainen

Narodil jsem se jako Tuomas Lauri Johannes Holopainen do rodiny čtyř, přesně na Štědrý den 1976. Od té doby bylo mým domovem malé městečko Kitee v severní Karélii ve Finsku. Hudba se mi do života dostala když mi bylo 6 let, když mě má matka donutila chodit na hodiny klavíru a později i klarinetu a saxofonu. Po skončení všech závěrečných zkoušek z teorie i praxe jsem na rok odjel do Kansasu na výměnný pobyt. Stydím se za to, ale dob kapely, kterou jsme měli na vojně v letech 96–97, jsem se klarinetu ani saxofonu nedotkl.

V září roku 1992 mě moje náhradní rodina vzala na koncert Metallicy a Guns ’N Roses do Kansas City – koncert, který ovlivnil mou hudební činnost a celkově i život. Když jsem se v roce 1993 vracel ze Států, kamarádi mě pozvali do jejich kapely “Dismal Silence”. Následovaly kapely Nattvindens Gråt & Darkwoods My Betrothed. Všechny byly projekty mého kamaráda ze střední, Teemu Kautonena, kterému za dost vděčím, protože mě dostal do světa psaní a skládání. Po několika letech v těchto skupinách se mi na podzim roku 1996 v hlavě zrodila myšlenka Nightwish.

Kromě Nightwish jsem se podílel na několika vedlejší projektech, jako například Sethian, For My Pain, Kotiteollisuus, Timo Rautiainen & Trio Nickalaukaus, Silentium (producent) nebo Indica (producent).

Mou velkou vášní je filmová hudba, ale když na to přijde, tak záleží vždy na písničce samotné než na žánru. Co bych jednou opravdu moc rád zkusil je napsat soundtrack k filmu.

Mým cílem v kapele je stát se vyrovnanějším člověkem, kamarádem a kolegou tím, že píšu hudbu a příběhy, dávám skrz své texty lidem místo, kam mohou utéct a kde si mohou vytvořit svůj vlastní vesmír, a hlavně si chcí užít tento skvělý část se skvělou partou lidí. Nightwish je má duše, útočiště, popelnice a životní práce v jednom. Album Imaginaerum tuto dlouhou trať opět povznáší na úplně jiný level a věřím, že stále ale máme kam růst. Dokud bude inspirace, krása a temnota, jízda bude pokračovat. Mockrát děkuji za to, že mi tyto všechny dopřáváte, posloucháte naši hudbu a staráte se.

X
X