Nadcházející Koncerty

Floor Jansen

Po střední hudební škole se tato Bludná Holanďanka chytila hudby, zpěvu a vystupování. Nakonec se z toho stala celkem barvitá kariéra.

Narodila jsem se v zimě 21. února 1981. Ten sníh a zima se mi musely llíbit, protože o 33 let později jsem se přestěhovala do Finska na základě rozhonutí učit se místní jazyk a kulturu svých kolegů v kapele. Těch, kterým jsem před deseti lety se svou kapelou After Forever dělala předskokana. Dost jsme si tenkrát sedli a nadále zůstali v kontaktu. Život je plný zpěn a já jsem teď tedy ve Finsku a zpívám v Nightwish!

V roce 1997 jsem se hlásila na post zpěvačky v metalové kapele After Forever. Kluci tenkrát chtěli ženské doprovodné vokály. Rock a metal jsem milovala a kapely se zpěvačkami tenkrát skoro neexistovaly, ale mě to přišlo fascinující. The Gathering byla skupina, díky které jsem také v jedné chtěla být! Potom vyšlo první album Nightwish a Within Temptation. Brzy poté jsem se stala hlavní zpěvačkou v After Forever a naše demo nahrané v roce 1999 nám zařídilo nahrávací smlouvu. O rok později jsme vydali naše první album Prison of Desire. To mi bylo 18 a neměla jsem za sebou ani jednu lekci zpěvu. To se ale změnilo, když jsem v Holandsku začala studovat na Rockacademy. O pár alb a 6 let studií později, kapela After Forever skončila v tom nejlepším. Rozhodla jsem se dále pokračovat s novou metalovou skupinou ReVamp. Ta nadále existuje, ačkoliv je v současné době přesunuta na vedlejší kolej díky mému intenzivnímu programu v rámci Nightwish.

Má studia mi umožnila vyzkoušet si muzikály či operu, rock, metal a spoustu další žánrů a druhů zpěvu. Zpívala jsem na spoustě albumech a pracovala na vedlejší projektech – miluju rozdílnost.

Pro super detailní biografii o mě (a mnohem více), navštivte prosím mé oficiální stránky.


X
X