Nadcházející Koncerty

Emppu Vuorinen

Další kapely

Po důkladném plánování a následném provedení, Emppu a jeho bratr dvojče se na svět vykulili 24. června 1978 v Kitee k radosti rodiny Vuorinenových. Konečný počet sourozenců se zastavil na pěti: já, můj bratr a tři skvělé sestry. Rodinu završují máma s tátou, strůjci celého tohoto chaosu.

Dětství jsem strávil tak, jak se většinou dětství tráví, dělal jsem pořád něco: sporty, potulování po lesech, hudba a občas dokonce i studování. Po tom, co jsem hrál v nespočtu kapel, se naše cesty s Tuomasem a ostatními zkřížily. A na té společné cestě jsem stále. Je to klikatá, občas hrbolatá cesta, ale jedeme po ní jak draci.

Hudba mě díky několika kamarádům začala více zajímat, když mi bylo okolo 11 let, hlavně teda díky Matti Turunenovi. To on spustil lavinu mého hraní.

Jakmile jsem se naučil jak tu věc naladit, poslouchal jsem všechny možné kazety a nahrávky a zkoušel jsem je hrát. Tvrdohlavně jsem se přebrodil snad přes všechny žánry. Zřejmě mě některé bavily ale více – kdo ví proč?

Kromě Nightwish jsem také součástí kapely Brother Firetribe se zbytkem strejců. Několik let jsme o sobě nedávali vědět, což je na jedné vlně s naší filozofií: děláme věci, jen když se nám chce. Můžeš přitáhnout koně k vodě, ale nedonutíš ho se napít, nebo tak nějak se to říká. Každopádně, pořád jsme činný a nahráli jsme pár nových skladeb.

Takže, to by bylo pár informací o mně, na které jsem si zrovna vzpomněl. Více později, až si vzpomenu.

X
X