Nadcházející Koncerty
2 listopadu, 2011
Nezařazené

Rozhovor s Tuomasem + Album píseň po písni – REST CALM

Po dlouhé době přínášíme rozhovor s Tuomasem, ve kterém se dozvídáme informace o natáčení filmu, dalších Tuomasových plánech a také něco málo o nadcházejícím Imaginaerum turné.

Rozhovor s Tuomasem – Radio Metal, 25. října 2011

#9 REST CALM

Rest Calm začíná kytarovými riffy velice typickými pro Nightwish. Klidně bych to nazval nemastým neslaným ratatat, ratatat. Sloky hřmějí, jako by byly z nějaké pekelné planety, ale refrén tvoří velice zajímavý průlom od typické popové šablony. Není nijak navýšen, místo toho je zpíván tišeji, klidněji a pomaleji. Moderato. Při třetím refrénu zpívají dohromady Anette a dětský sbor a píseň směrem ke konci propuká, jakoby snad chtěla udělat místo pro něco, co bude následovat a bude megalomanské, ale…
– Mape Ollila, Imperium.net

Píseň začala velice hezkými kytarami. Nejdříve začal zpívat Marco, Anette se později připojila. Prostřední část se téměř celá přesunula do akustických tónů, během kterých Anette zpívala s dětským sborem.
– Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Ze začátku píseň zní jako pomalejší tvorba od Rammstein, něco jako ‘Mutter’. ‘Rest Calm’ je ve svém jádru nádherně utišující a poklidná, ale docílí toho až po prvním “útoku”, aby zdůraznila právě zmiňovaný vyrovnaný základ.
– ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

Další klidnější píseň, která však také obsahuje slušné kytarové riffy. Hlavním předmětem této písně je vztah mezi Marcovým a Anettiným hlasem. Ve skladbě se nacházejí části, kdy Marco zpívá, potom se k němu přidá Anette a jejich hlasy dokonale splynou. Znovu slyšíme dětský sbor, doprovázený Anette. Je to píseň převelké krásy.
– Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

Vzpomínky a naděje jsou dvě věci, které vám nikdo nikdy nemůže vzít. Lahodnost mé vlastní minulosti je bezedná truhla útěchy a inspirace.
– Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X