Nadcházející Koncerty
17 února, 2014
Nezařazené

První informace o připravovaném osmém studiovém albu

Není to tak dlouho, kdy Nightwish do světa vypustili live DVD “Showtime, Storytime” a nezbývá mnoho času do vydání Tuomasova sólového projektu “The Life and Times of Scrooge“. Skupina ale rozhodně nepolevuje a Tuomas prozrazuje pár věcí o novém albu:

– Mým dalším velkým snem je nahrát velice kvalitní album, na kterém bude cítit hlavně skupina, zvlášť když teď máme dva nové členy, ze kterých se budeme snažit dostat to nejlepší. Více kytar, více sól, méně teatrálnosti. I přes to vím, že se na každé písni objeví orchestr a sbor.

– Mám hotových 9 písní, s dvěma dalšími přišel asi před týdnem Marco a rozhodně je použijeme, jsou naprosto skvělé. Co se tedy týká hudby, máme už téměř hotovo. Všechny písně by měly být připraveny v březnu, kdy nahraju demo a rozešlu ho ostatním členům. V červenci se sejdeme, abychom začali nacvičovat.

– Nebude se jednat o album s nějakým určitým konceptem, budeme se tedy pohybovat okolo různých témat. Raději bych o albu zatím ale moc nemluvil, protože během tvorby se může stát, že ačkoliv bych chtěl spíše něco přízemního, mohli bychom sklouznout i k albu typu Imaginaerum: Část druhá. V této chvíli máme dvě balady, zbytek více méně tvrdší písně.

– Spolupráce s Troyem bude podobná jako na Imaginaerum, možná trochu větší, ale rozhodně opět využijeme keltských prvků. Navíc Troy je skvělý zpěvák, což určitě hodláme zužitkovat.

– V tomto týdnu se ve Finsku sejdeme se všemi členy skupiny, s techniky i s managementem kapely a budeme diskutovat a plánovat vydání alba. Zatím to vypadá tak, že bychom měli mít album hotové na přelomu roku a jeho samotné vydání potom na jaře 2015, což mi sice přijde hodně uspěchané, ale co vás v práci dokáže motivovat lépe než časový press.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X