Nadcházející Koncerty
16 listopadu, 2017
Hudba

Profesionální záznam z Kiteenarium – Kitee Urban Legend

Post Image

Ještě než kapela vyrazí na turné Decades: The World Tour, na kterém představí dříve nehrané kousky ze všech alb, máme možnost poslechnout si akustické verze několika písní. V rámci KIMAF, což je mezinárodní festival hudby a umění ve finském Kitee (bývalý festival Dny Nightwish v Kitee), totiž soubor Ocean Souls natrénoval akustické verze písní napříč celou historií Nightwish. Kompletní záznam byl uveřejněn na YouTube a je možné ho zdarma shlédnout níže.

Oficiální synopse:
Kiteenarium – Kitee Urban Legend
je muzikál, který skrz vyprávěcí části, ale i písně všem fanouškům Nightwish známé, vypráví příběh o mladém básníkovi, jeho přáních, snech a představách. Hudební část představení je složená ze skoro 20 písní od prvních alb až po poslední vydání. Všechny se točí okolo básníka, který byl kdysi chlapcem a nikdy nechtěl vyrůst. Akustické aranže představují mnohem jemnější ale stále výjimečnou stránku každé písně Nightwish. Všechny jsou napsané Deanem K. Koprim a Andrewem Wrangellem. Během představení se na pódiu objeví také skupina muzikantů, symbolicky pojmenovaná Ocean Souls. Nazačátku nás bylo pouze pár, ale nyní jsme složeni ze 13 talentovaných zpěvaček a hudebníků z různých koutů světa. Věříme, že se s námi vydáte na tuto pohádkovou a nostalgickou cestu a oslavíme tak společně sílu hudby, která spojuje tolik lidí dohromady… a přivádí je do města Kitee – místo, kde se zrodili Nightwish a “Kiteenatirum”!

Tracklist:

 1. Angels Fall First
 2. Swanheart
 3. Moondance & Passion and the Opera
 4. Wishmaster
 5. Ever Dream & Over the Hills and Far Away
 6. Sleeping Sun & Kuolema Tekee Taiteilijan
 7. Ghost Love Score
 8. The Islander & Amaranth
 9. Storytime
 10. Last Ride of the Day & Edema Ruh
 11. The Greatest Show on Earth & Shudder Before the Beautiful

Jak moc tě tento článek zaujal?

1 komentář

 • Miroslav Vališka

  17 listopadu, 2017 (10:28) Odepovědět

  Možná mě někdo namítne, že tohle již není Nightwish. Ale mě toto zpracování potěšilo. Je to jiný pohled na tuto tvorbu a poukazuje na hlubší smysl písní. Já sám már rad kombinaci koncertu s doprovodem symfonického orchestru. Tento doprovod zvolilo nespočet kapel a vždy s dobrou odezvou.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X