Nadcházející Koncerty
16 března, 2015
Nezařazené

Píseň po písni: #8 Edema Ruh

Osmá píseň alba “Endless Forms Most Beautiful” měla být již zveřejněna, kdyby Troy nepřemluvil Tuomase, aby byl “Élan” prvním singlem, jehož videoklip byl původně natočen k písni “Edema Ruh”. Přinášíme další várku názorů, čtěte níže.

Toto je asi nejsvěžejší skladba alba. Orchestrální a lidové prvky přecházejí do rockovějšího metalu, který bychom mohli slyšet například od Sturm und Drang (finská skupina), kdybychom si odmysleli píšťaly a dudy. Můžeme slyšet chytlavé vokály od Marca, které jsou sice pouze doprovodné, ale za to skvěle doplňují Floor.
– Ville Raitio

Edema Ruh je šíleně různorodá skladba, protože přechází sem a tam od klidných pasáží, přes tvrdé kytary až k obřím orchestrálním aranžím. Po prvním poslechu to byla moje zatím nejoblíbenější skladba, ke které jsem si zapsal naprostá klasika. Také se mi zdálo, že jsem v písni slyšel pár elektronicky generovaných zvuků bicích, ale možná, že jenom hodně zmixovali Kaiův zvuk. Každopádně, znělo to skvěle. V této skladbě zpívá i Troy.
– DerChristian

Pokračování písně Élan a My Walden. Nejhezčí je na písni její refrén a Marcův zpěv za doprovodu Troyových vzdušných nástrojů. Taková rádiovka.
– Taavi Lindfors

Další popovka. Flying higher se v refrénu opakuje až příliš, ale vlastně to zní docela fajn. Uprostřed písně se její tempo mění a skladba pokračuje s irskou lidovou atmosférou.
– Toni Keränen

Svou lásku k literární fantasy tvorbě Tuomas vyjadřuje písní Edema Ruh. Skladba vyniká převážně díky kytarám, které vedou hlavou melodii a díky jejímu skvělému refrénu by to mohl být kandidát na další singl. Hned bych si píseň poslech ještě jednou!
– Frank Jäger

Opět se ukazuje Troy a to nejen se svými nástroji ale i hlasem. Struktura písně není nijak výjimečná a vokály od Floor jsou vcelku jemné. Pro mě zatím nejméně zapamatovatelná píseň alba.
– Tiphaine Lombardelli

Na první pohled se Edema Ruh zdá jako perfektní single, jak i Tuomas zamýšlel. Styl je pro Nightwish velmi charakteristický. Ve slokách je Floořin hlas opět jemný, Marco se připojuje v refrénech. Troy s Emppuem dostávají prostor pro zajímavý souboj kytar a dud. Ke konci písně se i Troy připojuje se svým zpěvem. Co jsem si během poslechu poznamenal a zarazilo mě to, byly závěrečné bicí, které zněli vcelku strojově, tak uvidíme, jak to nakonec bude.
– Áine Gannon

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X