Nadcházející Koncerty
21 června, 2014
Nezařazené

Otevřený dopis od Floor fanouškům + výročí alba Once

Není třeba psát více k otevřenému dopisu, který Floor sdílela v několika jazycích na svém profilu na Facebooku. Tady je:

Milí fanoušci,

Po tom, co jsem měla noční můry a byla ztrápená ohledně toho, co se o mě psalo na internetu, jsem se rozhodla napsat tento dopis jako reakci na negativní zprávy, které mě ubližovaly, protože buď nebyly pravdivé, nebo byly podané někým, kdo měl očekávání, která nebyla naplněna. Mám potřebu to teď vše uvést na pravou míru a snad i zastavit negativní komentáře.

Jsem skromný člověk. Jsem šťastná za to, co dělám a vděčná za veškerou podporu. Pokud to situace dovolí, vždycky se snažím setkat se s fanoušky, co mě podporují. Nicméně, občas se mi to nepodaří, ale není to proto, že bych nechtěla, ale proto, že to čas nebo energie už zkrátka nedovolí. Není v tom nic osobního. Dále bych také ráda zdůraznila, že důvod bytí na turné je odehrát skvělé koncerty! Setkávání se s fanoušky a focení s nimi je bonus, který ráda nabídnu, když to zrovna lze. Není to něco, na co by si měl fanoušek dělat nárok…

Když se s někým setkám, poprosím, aby se mě nedotýkal. A znovu, není to nic osobního. Zkrátka to nemám ráda. Někteří lidé (myšleno obecně) jsou více kontaktní než ostatní a není mi příjemné dotýkat se cizích lidí. Během dne jsou takových lidí tucty a pokaždé se zdvořile snažím poprosit je, aby se mě nedotýkaly. Je to osobní hranice, kterou bych byla ráda, kdyby lidé respektovali. A pokud jste fanouškem, tak by to neměl být problém to respektovat.

Během našeho prvního koncertu v Brazílii jsem málem spadla z pódia, když jsem ztratila rovnováhu, protože v jednu chvíli alespoň přes sto lidí použilo pro vyfocení fotek blesky. I o tom jsem se snažila lidi požádat, aby z toho důvodu blesky přestali používat. A musela jsem to opakovat několikrát. Nechci, aby to vypadalo, že mám neustále blbý řeči, jde jen o to, že jako skupina díky tomu nedokážeme následně podat stoprocentní výkon. Žádám tedy pouze o pochopení a respekt. Mrzelo mě, když se na mě kvůli tomu pár lidí naštvalo a nazvali mě primadonou.

Natáčení během koncertu není dovolené, ale každý to dělá a stalo se to běžnou věcí. Pokud si jako fanoušek chcete něco během koncertu natočit, tak si myslím, že byste to rozhodně měli udělat. Ale pokud se bavíme o natáčení celého koncertu, tak s tím bych nesouhlasila. Stejně tak nemám ráda, když někdo natáčí na pódiu příliš blízko vás. Je to děsivé a rušivé a navíc, osoba, která tohle dělá, tak si s námi neužívá show, protože pouze stojí a soustředí se na to, aby měl v konečném důsledku bootleg. To má být podpora kapely? Nebo snad užívání si koncertu? Všechny z kapely by mnohem více potěšilo, kdyby byl brán větší zřetel na konkrétní moment, než na focení a nahrávání videí pro pozdější použití na internetu.

Doufám, že se mi podařilo vysvětlit, proč jsou určité věci tak, jak jsou. Miluji, když jsem na turné, miluji hudbu, koncerty a setkávání se s fanoušky. Nejsem žádná arogantní píč*, ale pokud si na základě krátké momentu zklamání, kdy jsem se s vámi nemohla vidět, stále myslíte, že jsem, pak bych vás požádala, abyste se pokusili znovu zvážit vaše očekávání a na celou situaci se podívat znovu, i mýma očima. Také se vás snažím pochopit. Rozumím tomu, že jste dlouho čekali a chcete se se mnou vidět. Proto se také snažím vídat se s vámi jak jen je to možné (například meet & greet každý den nebo focení a podepisování se s kýmkoliv, kdo přijde na hotel nebo letiště). Také se snažím zapojit fanoušky do našeho světa tím, že na svých stránkách píšu reporty. Pokaždé mi zaberou spoustu hodin. A dělám to pro vás!

Teď, když jsem tohle všechno řekla, věřím, že budu moc spát zase klidně. Vše, o co žádám, je vzájemné pochopení a respekt.

S láskou a úctou

Floor.

Prvního června ty bylo deset let, kdy bylo vydané album Once. Jako dárek kapela uveřejnila předtím nezveřejněnou instrumentální verzi skladby Ghost Love Score.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X