Nadcházející Koncerty
17 prosince, 2018
Rozhovory

Nové album bude inspirované seriálem Black Mirror

Post Image

Světové vzpomínkové turné Decades: World Tour 2018 je u konce. Nightwish svůj poslední koncert odehráli již tradičce v Helsinkách v Hartwall Aréně. Překvapením večera bylo vystoupení Netty Skog, která se se svým akordionem připojila během skladby Wishmaster. Z turné můžeme očekávat vydání živáku, termín však zatím nebyl stanoven.

Tuomas mezitím dokončuje nové album. Všechny skladby jsou prý již složené, zbývá dopsat pár textů, dokonce už existuje i název devátého studiového alba skupiny. Tuomas pochopitelně nechce ohledně nové desky nic prozradit, ale v nedávném rozhovoru pro Ilta-Sanomat přece jenom poodhalil, odkud tentokrát čerpal inspiraci.

… Britská televizní show Black Mirror mě [při psaní] ve spoustu momentech inspirovala.

Kdo nezná seriál Black Mirror, jedná se o sérii dystopických příběhů, jejichž společným jmenovatelem jsou technologie, morální hodnoty atp. Jednotlivé epizody na sebe nenavazují, každá série má 3–6 epizod, 5. série seriálu by měla vyjít letos 28. prosince. Více o seriálu na ČSFD (za naši redakci seriál doporučujeme!).

Co se nového alba týká, Marco v jednom z rozhovorů poskytl pár zajímavých informací, například třeba to, že na devátém studiovém albu Nightwish dostane Floor a Troy ještě větší roli než doposud, nebo i novinku, že na jaře 2019 Marco sám vydá své sólové album. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X