Nadcházející Koncerty
17 října, 2019
Hudba

Nightwish vydají živák “Decades: Live in Buenos Aires”

Post Image

O chystaném vydání záznamů z koncertů ze Sao Paulo a Buenos Aires jsme již psali dříve (původní článek). Minulý týden bylo však oficiálně oznámeno, že koncert bude vydaný pouze jeden a tento živák dostane jasně vypovídající název Decades: Live in Buenos Aires. Natočen byl 30. září 2018 v argentinském hlavním městě v Estadio Malvinas během světového turné Decades: World Tour. Světlo světa spatří 6. prosince 2019 a vyjde na několika nosičích, mezi jimiž zatím zcela chybí DVD (ani oficiální prohlášení se o DVD nezmiňuje). Předobjednávat lze ruzné kombinace CD, Blu-ray a LP a to na oficiálním e-shopu Nightwish, Nuclear Blast a EMP e-shopu.

Na iTunes si lze všimnout, že jediné dvě skladby mají u sebe i stopáž. Jedná se o skladby Devil & the Deep Dark Ocean a Slaying the Dreamer. Mohlo by to snad znamenat, že tyto dvě skladby a jejich live záznamy budou později uveřejněny na YouTube na podporu prodeje živáku? Jaké skladby byste chtěli slyšet nejdříve vy? Níže si výše zmíněné skladby můžete poslechnout z amatérských záběrů.

Setlist koncertu je následující:

 1. Swanheart
 2. End Of All Hope
 3. Wish I Had An Angel
 4. 10th Man Down
 5. Come Cover Me
 6. Gethsemane
 7. Élan
 8. Sacrament Of Wilderness
 9. Deep Silent Complete
 10. Dead Boy’s Poem
 11. Elvenjig
 12. Elvenpath
 13. I Want My Tears Back
 14. Amaranth
 15. The Carpenter
 16. The Kinslayer
 17. Devil & The Deep Dark Ocean
 18. Nemo
 19. Slaying The Dreamer
 20. The Greatest Show On Earth
 21. Ghost Love Score

Jak moc tě tento článek zaujal?

 • ov42

  29 října, 2019 (12:58) Odepovědět

  Nesouhlasím, k velkým koncertům jako Nightwish, Metallica, Rammstein, Kiss prostě nějakej ten vohýnek a rachejtlička patří. Bez toho je to jako ženské bez -ová.

 • NWforever

  23 října, 2019 (10:59) Odepovědět

  Nesouhlasím, jeden z nejlepších NW koncertů co jsem zažil ( a že jich bylo už nespočet 😁 ) byl na Havířovských slavnostech 2016, a to byl koncert kompletně bez pyrotechniky. O to vic fungovala chemie mezi kapelou a fanoušky a člověk se celkově vic zaměřil na hudbu a na členy kapely. Když k tomu přidám naprosto neuvěřitelnou atmosféru koncertů Jižní Ameriky, obecenstvo se tam doslava vaří a svým zpěvem často přehlušuje i kapelu( viz třeba některé nahravky z mobilů z onoho koncertu), bude to naprosto parádní. Osobně doufám, že editace bude podobná jako u From Wishes to Eternity, tedy jednodušší dlouhé záběry, narozdíl třeba od chaotického střihu End of an era.

 • Ksilo

  21 října, 2019 (11:40) Odepovědět

  Souhlas, bez efektů to bude poloviční. Nechápu tohle rozhodnutí.

  Jinak Floor přidala další fotky z focení či natáčení pro nové album. Ta image steampunk jí hrozně sluší a k Nightwish se to velmi hodí.

 • ov42

  18 října, 2019 (16:45) Odepovědět

  Úplně bez plamenů a ohňostrojů to měli v tý Argentýně. Bez efektů je to takový vykastrovaný. Nechápu, proč dělali video zrovna tam, bez pyro je to na půl plynu.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X