Nadcházející Koncerty
20 února, 2015
Nezařazené

Nightwish v Banské Bystrici + Album píseň po písni: #3 Élan

NIGHTWISH NA SLOVENSKU! Na oficiálních stránkách kapely bylo dnes oficiálně potvrzeno, že se Nightwish po dvanácti letech ukáží v Banské Bystrici, kde svou desku představí 14. června 2015. Vstupenky kupujte na následujícím odkazu.

Vstupenky

Přesně sedm let uplnynulo od doby, kdy se u nás Nightwish představili poprvé v čele s Anette a jsou to také dva dny, kdy jsme vám přinesli názory k písni “Weak Fantasy”. Třetí píseň už pro nás není žádným tajemstvím vzhledem k tomu, že byla vydaná jako první single alba společně s videoklipem (jež měl být původně k písni “Edema Ruh”), ale pro ty, kteří “Élan” ještě neslyšeli a čekají, až si budou moc album pustit celé napoprvé se vším všudy, přinášíme opět několik názorů, které celkové vyznění písně přibližují.

První single i přes svou rozmanitost tvoří kompaktní píseň, která se vám velice jednoduše dostane pod kůži. Díky její melodii a ne moc rychlému rytmu se jednomu může zdát, jak kdyby kapela hrála na půl plynu, nicméně ta má vše pod naprostou kontrolou a toto malé osvěžení rozhodně ničemu neškodí.
– Ville Raitio

V této skladbě vyniká převážně Troy. Élan je dle mého názoru až moc bezpečnou volbou na první single a rozhodně nereprezentuje materiál na celém albu.
– Taavi Lindfors

Single jsme slyšeli pouze jednou a vcelku potichu, ale náš jednotný skupinový názor byl: Tohle jsou Nightwish? Floor nám připomínala v hodně polohách zpěv Anette a nedokázali jsme rozpoznat, zda jsou doprovodné vokály od Marca nebo Troye. Možná obou. Dlouho jsme se o Élanu bavili, vesměs nadávali na to, že jsme čekali něco bombastičtějšího a zároveň polemizovali o tom, zda to byl opravdu Élan. Vzhledem k tomu, že si jeden z nás při odchodu z Hard Rock Café začal pískat hlavní melodii, usoudili jsme, že píseň bude zřejmě chytlavá.
– Nightwish Czechia

Keltské melodie, které se v Élanu linou, po dobu celého vývoje písně doprovází hlas nové frontwoman. Jak Tarjisti tak fanoušci Anette budou nejspíše velice mile překvapeni, protože hlas Floor naprosto dokonale spojuje oba předchozí styly zpěvu. Na začátku písně slyšíme jemnější tóny, které nám připomínají první alba kapely, jako například Century Child, ale dále se píseň vyvíjí do stylu připomínající album Dark Passion Play. Hlavním tématem je překrásně zpracované pojetí svobody.
– Anabel DFlux

Élan je první single z alba, jež svůj účel splňuje na jedničku. Lidové prvky jsou přineseny do popředí a Troy Donockley ukazuje, že není členem skupiny je tak pro nic za nic. Nezapomeňme na to, že Over The Hills And Far Away je zatím stále nejúspěšnějším singlem kapely. Proč se toho tedy trochu nechytit, že? Z alba je to zatím nejjemnější píseň, ale je také velice dobrá. Orchestr podporuje hlavní melodii songu a kytary jsou stále vcelku drsné, nicméně upozaděné. Skladba má rozhodně komerční potencionál, ale Over The Hills And Far Away to rozhodně není.
– Frank Jäger

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X