Nadcházející Koncerty
24 února, 2013
Nezařazené

Nightwish po deseti měsících

Uběhlo deset měsíců od posledního příspěvku na našich stránkách a za tu dobu se s kapelou udála spousta věcí a my se je teď několika záchytných bodech zkusíme shrnout.

Po dubnovém koncertě v Praze minulý rok se Nightwish v Česku ukázali ještě jednou a to na festivalu Masters of Rock a po několika letech zavítali i na Slovensko, kde se poprvé s Anette představili na festivalu Topfest.

Celkově třináct koncertů na letních festivalech, to pro skupina nebyl veliký zápřah, alespoň se mohla soustředit na dokončení filmu Imaginaerum a odpočinout si. Co byl pro skupinu ale zápřah byl, tak byla druhá polovina světového turné v Americe. Historie se opakovala, Anette Olzon onemocněla, byla hospitalizována, ale koncert zrušen nebyl. Místo toho show odzpívaly dvě hostující zpevačky z kapely, která Nightwish na americkém turné doprovázela. 1. října bylo oficiálně oznámeno, že Anette Olzon už nadále není zpevačkou Nightwish a její místo dočasně zaujímá nizozemská zpěvačka Floor Jansen. Jako vysvětlení byl udán důvod, že potřeby kapely a Anette byly v rozporu a skupina už dále nemohla fungovat jako celek.

Nightwish vydali i své vlastní víno, opět nazvané Imaginaerum. Více informací o vínu na jeho oficiálních stránkách.

Byl také uvolněn oficiální trailer k filmu, který měl světovou premiéru ve finské Hartwall Aréně 10. října 2012. V současné době jsou uvolněna data o promítání filmu v Německu a Rakousku. O tom, že by se Imaginaerum film promítal v českých kinech zatím nejsou zmínky, ale kina o filmu vědí a netrpělivě na něj čekají, tak snad se dočkáme i u nás! Kompletní seznam zatím zveřejněných dat promítání naleznete na oficiálních stránkách filmu. Podle serveru CDON.COM by měl film vyjít na DVD 24. dubna. Na třicet screenshotů z filmů můžete shlédnout na oficálních stránkách režiséra filmu.

K filmu vyšel také soundtrack nazvaný Imaginaerum – The Score, který zkompletoval Petri Alanko. Soundtrack vyšel v listopadu loňského roku.

Z koncertu v Hartwall Aréně bylo uvěřejněný video záznam písně I Want My Tears Back a nedávno byl z letinskoamerického turné uveřejněn i klip k písní Ghost Love Score již se zatím hostující Floor Jasnen.

Skupina má nyní pauzu až do osmého června, kdy opět začne koncertovat na letních festivalech. Zatím je potvrzených osm vystoupení, všechna je najdete v sekci Turné.

Pokud jste uživateli Facebooku a trávíte na něm více času, než na stránkcáh Nightwish Czechia, vytvořili jsme novou skupinu, abyste nepřišli o dění okolo Nightwish. Diskuzní skupinu jsme dočasně uzavřeli. Nezapomeňte se tedy přidat k odběru novinek z facebookovské skupiny Nightwish Czechia.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X