Nadcházející Koncerty
6 února, 2015
Nezařazené

Náš krátký report z pražského setkání s Nightwish

Jak už se většina z vás dozvěděla z internetu i televize, v úterý 3. února, část kapely, konkrétně Tuomas, Floor a Marco, navštívila Prahu v rámci jejich evropského promo turné k albu “Endless Forms Most Beautiful”.

My jsme měli tu příležitost se s kapelou potkat a strávit s nimi přes hodinu času, který jsme využili k vytvoření rozhovoru s Marcem, natočení exkluzivního pozdravu pro české fanoušky a krátkému posezení a povídání o běžných věcech. Ačkoliv jsme nebyli přizvání k prelisteningu alba, slyšeli jsme alespoň nový single “Élan”, o který můžete na našich facebookových stránkách soutěžit. Postřehy z prelisteningů včetně toho našeho vám brzy přineseme pěkně pohromadě.
Na singlu “Élan” bude i alternativní verze, které se ujal Petri Alanko a nás zajímalo, zda nás čeká něco ve stylu “The Score”, jehož byl Petri autorem. Nedostali jsme zcela konkrétní odpověď, nicméně se bude jednat o elektroničtější verzi skladby. Jak Marco uvedl, Petri také pracuje na další písni, nechtěl však prozradit na jaké, jen se potutelně usmíval. V den vydání singlu vyjde i videoklip a prý to bude jediný videoklip před samotným vydáním alba (podle neoficiálních zdrojů bychom se měli dočkat i videoklipu k písni Sagan, jež je bonusovou nealbovou skladbou, která se objeví na singlu “Élan”).
Když už jsme byli u těch videoklipů, chtěli jsme vědět, jestli můžeme očekávat další spolupráci s režisérem Stobe Harju. Marco řekl, že zatím tyto záležitosti přenechají Ville Lipiäinenu, ačkoliv si myslí, že Stobe odvedl více než skvělou práci jak na videoklipu “The Islander” tak filmu “Imaginaerum by Nightwish”.
Fanoušky, kteří jsou nedočkaví a těší se alespoň na třicetisekundové samply z alba nepotěšíme. Marco nám řekl, že se kapela bude snažit udržet všechno pod pokličkou až do oficiálního vydání alba. V případě uvolnění samplů na stránkách Nightwish při příležitosti vydání alba “Imaginaerum” nastala situace, kdy Amazon bez souhlasu kapely úryvky na svých stránkách zpřístupnil v rámci politiky svého webu.
Čeho se také možná nedočkáme je již tolikrát zmiňovaný velký koncert v Londýně se symfonickým orchestrem. Kapela to komentovala tak, že už se pomalu vytrácí smysl tento koncert pořádat vzhledem k tomu, že už takových koncertů udělalo spoustu kapel. Marco prohlásil, že jim navíc vždycky dojde čas a energie něco tak masivního zorganizovat. Nadcházející světové turné bude mimochodem trvat kratší dobu než dva roky.
Skupinu můžeme vidět již za pár měsíců na letním festivalu Masters of Rock a v plánování je již i evropské halové turné, takže bychom se skupiny měli během jednoho roku dočkat rovnou dvakrát.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X