Nadcházející Koncerty
3 května, 2019
Hudba

Marco vydává své debutové album (AKTUALIZOVÁNO)

Zatím co je nové album Nightwish stále v přípravách, Marco konečně dokončil své vůbec první sólové album nazvané Mustan sydämen rovio. Původní plán bylo vydat album už vloni, ale díky časové zaneprázdněnosti všech se to podařilo až teď a deska bude venku 24. května 2019. Marco v nedávném rozhovoru pro Kaaoszine prozradil, že je celé album nahrané ve finštině, ale během podzimu letošního roku by rád vydal i anglickou verzi desky, která obsahuje skladby i 15 let staré a nikdy nevydané. Sám Marco o hudbě na albu mluví jako o “hard prog”.

AKTUALIZOVÁNO 15. KVĚTNA: První single vychází již dnes a jmenuje se Isäni ääni. Světovou premiéru měl 25. dubna a Marco k němu natočil i videoklip, kterého se snad dočkáme během několika následujících dní který si můžete pustit níže.

Marco, který nyní používá znovu finskou verzi svého jména Marko, prozradil, že s deskou objede asi 10 letních festivalů, ale s velkou pravděpodobností nepřekročí hranice Finska (a s velkou pravděpodobností do setlistu nezařadí žádné písně od Nightwish ani Tarotu). Pokud se ale stihne vydat anglická verze alba na podzim letošního roku, lze očekávat i pár koncertních vystoupení po Evropě během ledna/února 2020 před tím, než Nightwish vyrazí na turné.

Oficiální facebookový profil Marko Hietala

Marko Hietala – Mustan sydämen rovio (2019)
Marko Hietala – Mustan sydämen rovio (2019)
 1. Kiviä (05:14)
 2. Isäni ääni (04:37)
 3. Tähti, hiekka ja varjo (05:01)
 4. Kuolleiden jumalten poika (04:42)
 5. Laulu sinulle (07:09)
 6. Minä olen tie (05:05)
 7. Juoksen rautateitä (03:50)
 8. Vapauden kuolinmarssi (05:02)
 9. Unelmoin öisin (05:38)
 10. Totuus vapauttaa (05:43) 

Jak moc tě tento článek zaujal?

3 komentářů

 • Iveta

  3 května, 2019 (12:07) Odepovědět

  Držím Marcovi palce. Rozmýšľam nad ním a zdá sa mi, akoby mal potrebu sa vyrozprávať (jeho kniha sa miestami až ťažko číta – jeho depresie, problémy s alkoholom, rozvod), teraz, ak používa svoje fínske meno Marko a album aj naspieval vo fínštine, akoby sa vracal k svojmu pôvodnému ja. Zmúdrel rokmi 🙂 tak veľa šťastia, Marko!

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X