Nadcházející Koncerty
7 března, 2016
Rozhovory / Srazy

Marco v rozhovoru pro Afternoiz o současném dění kapely

Nightwish jsou momentálně na turné po Serverní Americe, které potrvá až do 23. března. Na setlistu se znovu objevily skladby jako Romanticide, Bless the Child, The Siren nebo nově i Sahara, která naposledy zazněla ve finské Hatwall Aréně 19. září 2009. Joe Prostredny vyzpovídal Marca pro Afternoiz a níže si můžete přečíst úryvek. Celý rozhovor v angličtině naleznete zde.

Delain koncem tohoto roku plánují vydat nové album. Na třech z jejich čtyřech studiovek jsi hostoval, uslyšíme tě i na dalším albu?
Tentokrát ne.

Změnili jste od minula nějak setlist?
Moc ne, jen pár písní. Dneska jsme na zvukovce pár dalších nazkoušeli a zítra v tom budeme nejspíš pokračovat, abychom je mohli do setlistu zařadit. A samozřejmě máme ještě několik skladeb v záloze.

Jak dlouho budete ještě na tomto turné podporující “Endless Forms Most Beautiful”? Zakončíte ho ještě tento rok, nebo budete pokračovat i v roce následujícím?
Myslím, že do zdárného konce se dostaneme někdy před Vánoci. Koncertujeme už téměř rok, máme před sebou další festivalové léto, po kterém ještě odehrajeme pár koncertů, ale žádné další turné.

Vaše koncertní DVDčka byla vždy velmi populární a říká se, že má nějaké další vyjít koncem tohoto roku?
Nějaký materiál máme. Máme ho vlastně docela dost.

Můžeš nám k tomu říct víc?
Moc toho bohužel říct nemůžu, protože jsme se sami ještě neshodli nad samotným obsahem vydání, ale neustále o tom diskutujeme. Jsou věci, o kterých jsme si jisti, že se na DVD objeví, ale krom toho ještě není vůbec nic jistého. Ani datum vydání!

Většina fanoušků ví, že váš bubeník, Jukka, odstoupil od nahrávání posledního alba a od koncertování kvůli problémy s nespavostí. Oficiálně kapelu neopustil a je stále jejím členem. Jak se mu daří?
Vypadá to, že se to hodně zlepšilo a je v pořádku. Bohužel netuším, a myslím, že ani on netuší, zda se bude schopen vrátit ke koncertování atd, protože všechen ten chaos a nejistoty, které se k turné vážou, se podílí na tom, jak nakonec dopadl. Momentálně se stará o kapely obchodní záležitosti a tak, ale vážně vám nedokážu říct, jestli se k hraní vůbec vrátí.

Fanklubový sraz se pomalu blíží, nezapomeňte se na něj přihlásit zde nebo e-mailem. Čas máte až do 20. března 2016.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X