Nadcházející Koncerty
17 září, 2013
Nezařazené

Live DVD “Showtime, Storytime” vyjde 29. listopadu – UPDATE

Nightwish na svých oficiální stránkách uveřejnili info o vydání záznamu pořízeného na festivalu Wacken Open Air, kde kapelu sledovalo přes 85 tisíc návštěvníků. Vydání je pojmenováno “Showtime, Storytime” a dočkáme se ho již 29. listopadu.

První ze dvou DVD, která bude “Showtime, Storytime” obsahovat je záznam z již zmiňovaného koncertu. Jeho celková délka je 85 minut a setlist je následující:

 1. Dark Chest of Wonders
 2. Wish I Had an Angel
 3. She Is My Sin
 4. Ghost River
 5. Ever Dream
 6. Storytime
 7. I Want My Tears Back
 8. Nemo
 9. Last of the Wilds
 10. Bless the Child
 11. Romanticide
 12. Amaranth
 13. Ghost Love Score
 14. Song of Myself
 15. Last Ride of the Day
 16. Outro (Imaginaerum)

Druhý nosič bude obsahovat 120 minutový dokument, jehož kontroverzní název vůči situaci kapely je na anglických fórech tolik diskutovaný – “Please Lern The Selist in 48 Hours” (Prosím, nauč se za 48 hodin setlist). Na DVD se dále objeví 16 minutový záznam z utkání stolního hokeje, který byl během turné pořízen a tradičně jako bonus budou přiloženy dva videoklipy – I Want My Tears Back (živě z Hartwall arény) a Ghost Love Score (živě z Buenos Aires).

Spekulovalo se také o tom, zda bude Anette součástí dokumentu, vzhledem k jeho pojmenování. Otázka šla přímo k režisérovi dokumentu, Ville Lipiäinenu, který na to reagoval následovně:

“Zdravím všechny,

dokument, zachycující Nightwish Imaginaerum světové turné jsme začali natáčet v lednu 2012. Natáčení probíhalo až do úplného konce turné, srpna 2013 a my jsme tak měli velké množství nahraného materiálu, který obsahoval – mimo jiné – koncerty, zkoušky a rozhovory se všemi členy kapely. Stříhat jsme začali už začátkem roku 2012.

Nicméně na začátku března 2013 jsme dostali zprávu, ve které stálo, že se na DVD nesmí objevit ať už audio nebo video záznam, dokonce ani fotky s Anette Olzon. Byl to její osobní požadavek.

Pro nás to znamenalo jediné, museli jsme se vrátit úplně na začátek a začít se stříháním znovu. Respektujeme však její přání, a proto se Anette na DVD “Showtime, Storytime” vůbec neobjeví.

Ville Lipiäinen”

“Showtime, Storytime” vyjde samozřejmě v několika verzích a to:

 • 2 Blu-ray disky + 2 CD
 • 2 DVD + 2 CD
 • 2 CD
 • exkluzivní edice od Nuclear Blastu

O zahájení předprodeje vás budeme informovat.

EDIT [17. 9. 2013]

V dnešním rozhovoru se k dokumentu vyjádřil jak Tuomas, tak i následně Anette na svém blogu.

Tuomas:
“DVD mělo být zejména o tom, přinést fanouškům bližší pohled do zákulisí kapely, rozhovory, zábavu. Každý měl možnost se na dokumentu podílet, a každý bude mít možnost dokument vidět před tím, než bude vydaný. Každý také může změnit to, co se mu nelíbí.”

Anette:
“Součástí DVD jsem se rozhodla nebýt z toho důvodu, že už nadále nejsem v kapele a tudíž jsem ani nijak nemohla ovlivnit svou účast v dokumentu, narozdíl od těch čtyřech zbývajích. Proto je pro mě lepší nebýt součástí raději vůbec, aby se předešlo jakékoliv možné nespokojenosti.”

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X