Nadcházející Koncerty
20 července, 2018
Koncerty / Rozhovory

Live DVD/Blu-ray z nostalgického turné Decades: World Tour

Post Image

Během Nightwish Days ve finském Kitee mimo jiné proběhlo i Q&A s Tuomasem a fanoušky Nightwish. Tuomas prozradil několik vcelku zajímavých informací včetně toho, že z nostalgického turné Decades: World Tour vyjde živák, který by měl fanouškům zkrátit čekání na nové album. Níže sepisujeme seznam nejzajímavějších bodů z této Q&A session:

  • Během Decades: World Tour kapela natočí jeden koncert, který následně vydá na DVD/Blu-ray. Mnoho písniček ze současného setlistu už nikdy více hrát nebudou. Co myslíte, bude to opět Wembley nebo Hartwall aréna?
  • Díky organizačním neshodám, o kterých Tuomas nechtěl příliš mluvit, kapela během tohoto turné nenavštíví Rusko.
  • Skladbu The Poet and the Pendulum kapela ze setlistu vyškrtla z toho důvodu, že bylo Tuomasovi nepříjemné ji hrát.
  • Tuomas má hotovo cca 90 % z nového alba Nightwish, které bude obsahovat 10–11 písniček.
  • Zkoušení skladeb a nahrávání alba začne příští rok během tradičního letního kempu, orchestr se bude nahrávat opět v Londýně.
  • Orchestr prý bude na novém albu Nightwish použitý trochu jinak, než jak jsme byli doposud zvyklí.
  • Nové album by mělo vyjít na jaře 2020, následovat ho bude masivní světové turné.

Navíc, během červnové návštěvy Hellfestu Tuomas poskytl rozhovor pro Metalwani, ve kterém zmínil, že pro nahrání orchestrálních aranží k Decades: World Tour využili Budapešťského orchestru. Na toto turné mají nacvičených 22–23 písniček, které budou v setlistu obměňovat. Tuomas dokonce mluvil o tom, že do budoucna ani moc nepočítají s nahráváním hudebních videoklipů. Řeč přišla i na Jukku.

Trochu pochybuji, že budeme v budoucnu natáčet videoklipy, protože už to není, co to bývalo. Možná se pokusíme využít nějaký zajímavější formát.

Jukku jsem viděl minulý týden. Šli jsme spolu na baseballový zápas. Stará se o spoustu věcí ohledně kapely, ale jeho bubnování je stále velkým otazníkem. Začátkem tohoto roku navíc podstoupil operaci ruky, takže nemohl hrát vůbec. … Jak to bude do budoucna, to nevím. Zatím máme Kaie, který stoprocentně odehraje zbytek turné a příští rok v létě uvidíme, jak se bude Jukka cítit.

Pokud si nechcete ujít unikátní vzpomínkové turné, máte ještě možnost vidět kapelu v listopadu v Bratislavě a v Praze. Pražská O2 Aréna hlasí v současné chvíli vyprodáno na plochu ke stání a první úroveň tribun. Druhá úroveň tribun zatím nabízí přes 2 000 vstupenek za 790 Kč. Bratislava má místa jak ke stání tak sezení.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X