Nadcházející Koncerty
26 listopadu, 2018
Rozhovory / Srazy

Koncerty jsou za námi, co nás čeká teď?

Post Image

Žádné letní festivaly ani žádná další vystoupení v rámci nostalgického turné Decades: World Tour nás už bohužel nečekají, ale byla to teď v Bratislavě a Praze paráda, že? Show plná ohňu, petard, ale hlavně skvělých hudebních výkonů. Kapela byla opravdu ve skvělé formě. Jak na Slovensku tak v Čechách se podařilo obě haly vyprodat a za to všem patří obrovský dík. Za celý fanklub jsme rádi, že má skupina v obou zemích takovou fanouškovskou podporu. Své díky nám všem vzkazuje i Tuomas ve videu níže. Za jeho pořízení vřele děkujeme přátelům ze slovenského magazínu Rock Hard (web, Facebook)! Jsme vašimi dlužníky 🙂

Nightwish své turné ukončí koncertem v Hartwall Aréně v Helsinkách 15. prosince a nastane opět roční pauza, která bude předcházet vydání nového alba a dalšímu světovému turné. Tuomas nedávno poskytl rozhovor pro francouzský oficiální fanklub (celý rozhovor v angličtině), který mu pokládal velmi aktuální a zajímavé otázky. Pokud bychom měli vypíchnout nezajímavější body tohoto rozhovoru, byly by to tyto:

  • Vyměnění otvíráku koncertu End of All Hope za Dark Chest of Wonders nastalo proto, že End of All Hope nesplňovalo to, co by otvírák splňovat měl.
  • Tuomasovi se líbí myšlenka 20 minutového okustického setu uprostřed koncertu a možná ji zařadí v rámci dalšího turné.
  • Na nové live DVD (jehož Tuomas není uplným příznivcem) jsou natočené koncerty z Bogoty, Kolumbie a Buones Aires, Argentina. Floor byla v Bogotě hodně nemocná, tak se teprve uvidí, co z toho se nakonec použije. S myšlenkou natočit DVD v Jižní Americe přišel Ewo.
  • Carpenter a Sacrament of Wilderness už nikdy nebudou hrané naživo.
  • Kapela už v budoucnu nebude natáčet videoklipy.
  • Všechny skladby na nové album jsou již hotové, zbývá dopsat pouze pár textů. Album má už i svůj název.
  • Tuomase v posledních letech zaujala kniha Osudy lidských společností: Střelné zbraně, choroboplodné zárodky a ocel v historii od amerického evolučního biologa Jareda Diamonda. (pozn. Chystá pro nás Tuomas EFMB 2.0?)
  • Troy a manželka Tuomase Johanna pracují na dalším albu projektu AURI. Vydání lze očekávat buď v roce 2020 nebo 2021.

Jinak níže ještě přikládáme recenze a fotogalerie z bratislavkého i pražského koncertu. Souhlasíte s nimi? A našli jste i nějaké jiné? Dejte nám vědět do komentářů 🙂

A nezapomeňte, že v sobotu se v Praze koná fanouškovský sraz, kde si své dojmy můžeme předat třeba u piva! Bližší informace o srazu zítra.

Úvodní fotka: © Rock & Pop, Jaromír “Zajda” Zajíček

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X