Nadcházející Koncerty
1 dubna, 2009
Nezařazené

Klip “The Islander” nominován na udílení ceny Muuvi 2008

Je to tak, a jestli tento klip vyhraje, cenu si odnese režisér Stobe Harju a ne kapela (samozřejmě:)). Přidávám režisérovo prohlášení a další nominované.

Nejdříve jsme v produkčním týmu nevěděli, jaký film natočíme. Pouze jsme věděli, že poloviční rozpočet přijde od Rovaniemi a druhá polovina od Nightwish. Když jsem potkal Tuomase Holopainena, řekl mi, že bychom mohli najít hezkou krajinu v oblasti Laponska, která nese jak prvky Finska, tak i některé irské podobnosti. Pak mi přehrál The Islander a oba jsme řekli jenom “WOW, fakt to sedí na Laponsko”. Ta píseň má hezký “jóga-bicí”, nebo jak se jim říká. Bylo hezké udělat tu píseň takovým stylem, že zní tak Finsky.

V tomto videu jsme se chtěli vrátit ke kořenům Nightwish: skupina hrající u ohně a vyprávějící příběh. Příběh je o starém hlídači majáku, který už zažil všechno a nemá žádné další důvody, proč žít. Nakonec si stoupne na útes a všichni víme, co se potom stane. Příběh obsahuje trochu zastaralosti nebo myšlenky na přemýšlení, že když umřeš, něco na tom místě vyroste. Ve videoklipu vyroste pět stromů, které symbolizují pět členů rodiny, které v minulosti ostrovan měl. A když umírá i on, něco hezkého na tom místě roste.

Dnešní videoklipy jsou většinou zhotoveny ve studiu, ale také ho můžeš nafilmovat ve Finské krajině a najít místa, která jsou v dané zemi považována za exotická. Jedno z exotických míst je i tento druh skalnatých kopců, které jsou pro Laponsko typické. Slyšel jsem, že někdo v Japonsku se koukl na videoklip a počůral si jeho/její kalhoty kvůli tomu, zda to místo vůbec existuje.

Dle mého názoru, tři nejobtížnější místa na světě, kde natáčet videoklip, jsou:
#1 dno Tichého oceánu
#2 vrchol Mount Everestu
#3 vrchol Vammavaara v Rovaniemi

Místo je tak skalnaté, že přesunout se o metr trvá minutu. Je to neobtížnější video na produkci zhotovené ve Finsku. Výsledek je ovšem zázračný. Takže bych rád apeloval na rozhodčí Muuvi 2009, že tvorba tohoto videoklipu byla tak obtížná, takže prosíme, dejte nám tu cenu.

Další nominovaní:

Apocalyptica: I Don’t Care (rež. Lisa Mann)
Elk: Hot Breathing (rež. Aleksi Koskinen, Akseli Tuomivaara)
Happoradio: Che Guevara (rež. Kusti Manninen, Jaakko Manninen)
Huoratron: $$ Troopers (rež. Las Palmas)
Le Corps Mince de Francoise: Cool & Bored (rež. Miikka Lommi)
Liekki: Kauan, kauan sitten (reř. Jukka Salo)
Maija Vilkkumaa: Suojatiellä (reř. Misko Iho)
Nightwish: The Islander (rež. Stobe Harju)
Risto: Putoan kaivossa (rež. Sami Sänpäkkilä)
Waltari: In the Cradle (rež. Timo Puustinen)

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X