Nadcházející Koncerty
8 srpna, 2006
Rozhovory

Jak to vypadá s vybíráním nové zpěvačky? Stovky zpěvaček a tisíce demo nahrávek!!!

V jednom ze sérií nightmailů na které odpovídal Jukka (bubeník) uvedl k vybírání nové zpěvačky toto:
(Tyto úryvky bych Vám doporučil si přečíst)

Dotaz: Mari Harinen (Joensuu): Nightwish od zpěvaček asi obdrželi stovky nebo tisíce demo nahrávek. Kdo je může VŠECHNY poslouchat? Najali jste si někoho na to, aby ty nejhorší zahodil a poslal členům skupiny jen ty lepší?
Jukka: Zatím se nám přihlásilo o mnoho více kandidátek, než jsme si mysleli.Všechny nahrávky, které přicházejí v úvahu, si poslechne celá kapela.Už máme na novou zpěvačku několik opravdu dobrých tipů, ale s konečným rozhodnutím si dáváme načas, protože každý den přicházejí další dema a my vůbec nemáme naspěch.

Dotaz: Danilo de Oliveira Santos (Brazílie): Jukko… Co od nových Nightwish čekáš?
Jukka: V budoucnost pevně věřím. Už vím, že uděláme nejlepší Nightwish album ze všech. Samozřejmě pořád musíme najít novou zpěvačku, ale protože už máme pár skvělých demo nahrávek, určitě ji najdeme a i vokály budou úžasné. A plánovat budoucnost je teď mnohem snazší a nemusíme se hádat kvůli bezvýznamným drobnostem, takže mám radost.

Dotaz: Sufletel Rada (Rumunsko): Jak by sis novou zpěvačku Nightwish představoval?
Jukka: Bylo by skvělé najít zpěvačku, jejíž hlas zní přirozeně, ale která by byla pořád schopná vyzpívat všechny vysoké tóny. Přirozeně znějícím hlasem myslím to, že by se v něm neměl dát rozpoznat klasický trénink. To je docela výzva, ale vždycky je naděje.

Dotaz: Italský fanklub Nightwish (Itálie): Byli jste s Tarjou přátelé? Jaké byly její vztahy se skupinou (s tebou a s ostatními kluky)… Byla kamarádka, nebo spíše něco jako spolupracovnice?
Jukka: Považoval jsem nás za přátele, než se něco stalo. Během posledního roku nebo dvou jsme spolu prostě přestali mluvit a už jsme se spolu nescházeli na jednom místě (kromě pódia). Takže v podstatě jsme vyjma koncertování nedělali nic společně.

Dotaz: Antisankari (Lost): Jak moc se styl Nightwish na novém albu změní? Kdy ho začnete dělat?
Jukka: V dubnu se mi do rukou dostalo první demo s 15 novými písněmi. V červnu jsme začli zkoušet a upravovat. Nové demo nahrajeme v červenci a nahrávání vlastního alba začne v září. Pro nahrávání jsme objednali všechna studia a také Londýnský Filharmonický Orchestr, takže jsme připraveni na dlouhou dobu dopředu. Je trochu brzo na to říkat cokoliv, co se týče stylu nových písní, ale zdá se, že žádné velké změny se konat nebudou. Samozřejmě vždycky musíme přidat něco málo nových věcí, aby byla hudba stále zajímavá, ale zdá se, že “směr”, který jsme objevili už na Once, zůstal.

zdroj: www.nightwish.com

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X