Nadcházející Koncerty
20 března, 2012
Nezařazené

“Imaginaerum Tour Edition” trailer + Update od Stobe Harja

Před několika dny byla uveřejněna oficiální upoutávka na Tour edici alba Imaginaerum, která bude obsahovat dvě CD (albumovou a orchestrální verzi Imaginaerum) plus DVD o natáčení připravovaného stejnojmenného filmu. Na trailer se můžete podívat níže.

Také režisér filmu, Stobe harju, přispěl s novým updatem ohledně probíhajících práce:

Milí přátelé Nightwish a Imaginaerum.

Kde bych tak začal. Od té doby, co jsem napsal poslední update se toho stalo hodně, možná až moc, takže je načase napsat další.

V posledních měsících jsme do filmu namontovávali veškeré speciální efekty tak, jak se patří. Zatímco já si tady píšu update, lidé v Montreálu pilně pracují na vizuálních pracech. A vzhledem k tomu, že jsme stále v této fázi, tak teaser a trailer musely chvíli počkat.

Jak jste si někteří na mém profilu na Twitteru mohli všimnout, film je kompletně sestříhaný a záběry odsouhlasené. Znamená to, že už se nebude nic dotáčet, a tak už je jenom na týmu vizualistů, aby snímky dotáhly k dokonalosti. Samozřejmě, že zde to však nekončí.

Co jsme v posledních měsících dělali nejvíce bylo procházení filmu kousek po kousku a sepisování dialogů, které bylo potřeba doplnit. Ve zkratce. Vyhrabat scénář, podívat se na film, přijít na to, kde by se co dalo vylepšit nebo přidat, označit určité pasáže, odeslat je ke schválení, shromáždit herce a dotočit, co bylo třeba, synchronizovat je s původními záběry a voila, máme naprosto perfektní dialog. Zní to dost nudně, ale spousta filmů se tímto procesem vylepšila.

Soundtracku k filmu se na Petri Alankovo stole vede taky skvěle. Po posledních úpravách ve filmu se objevilo spousta věcí, které toho chlapíka dohnaly doslova k šílenství. Myslím, že to byly hlavně synchronizační problémy. Nicméně, skupina je opravdu nadšená tím, co slyšela a pamatujte, ve filmu se objeví pouze pár písní tak, jak jsou na albu, zbytek dostane mnohem více filmový ráz. Poprosil jsem Petriho, aby také napsal update, protože čtení pouze mých vás již určitě nudí.

Poté, co jsme s pár přáteli, včetně Petriho, navštívil Nightwish na jejich koncertě v Helsinkách, dostali jsme pár nápadů, co byste asi tak chtěli ve filmu slyšet. Tak či tak, Nightwish byli opět naprosto úžasní a to, že jsem viděl své staré přátele v backstage mě opravdu dodalo spoustu energie. Dojemná záležitost.

Jak je zvykem, to nejlepší na konec. Teaser je momentálně na mém stole, což znamená, že úpravy začnou zcela jistě velice brzy. Nicméně i tak to zabere nějaký čas, protože na vizuálních efektech, které by se měly v traileru objevit, se stále prácuje, stejně tak i na mixování zvuku a dobarvování, a proto nedokážeme dopředu říci, kdy by mohl vidět světlo světa. Dříve nebo později ale vyjde – snad to bude dříve.

Do té doby si užijte magické jaro očekávající poslední sněhové vločky.

Stobe Harju – režisér, Imaginaerum (Helsinki, Finsko, 12. března 2012)

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X