Nadcházející Koncerty
1 října, 2011
Nezařazené

Evropské Imaginaerum Tour + Slovo režiséra

Konečně byla uveřejněna další data světového Imaginaerum Tour, tentokrát pro Evropu a i Česká republika se může těšit. Po více jak čtyřech letech se do stejné, nyní však již přejmenované, Tesla arény Nightwish podívají 30. dubna příští rok! Všechna doposud potvrzená koncertní data najde v sekci “Tour“.

Na oficiálních stránkách také přibyl další update opět od řežiséra Imaginaerum. Jeho překlad si můžete přečíst níže.

Milí přátelé Nightwish a Imaginaerum.

Od prvního dne natáčení utekly již dva týdny. Doposud to šlo všechno brilantně. Když si skupina sedla, aby se podívala na pár naoko editovaných scén, jejich výrazy říkaly vše. Byli nadšení tím, co viděli.

Spousta z vás musí určitě prahnout po informacích a fotkách z natáčení. Nemůžeme ventilovat všechno, protože si myslíme, že nějaké ukázky by zničily celou show. Nicméně, pokud jste si přečetli předchozí update, tak už víte jména pár postav, které zní všem povědomě – alespoň Tom a Ann. A také že by měly znít známě.

Když jsem začal psát scénář pro Imaginaerum, jednou věcí jsem si byl naprosto jist: Tenhle film je o Nightwish, ať už je jeho příběh jak chce smyšlený. Nechtěl jsem použít pouze jméno skupiny, ale chtěl jsem, aby jména hlavních postav připomínala jména členů Nightwish. Skupina se v Imaginaerum tedy jeví jako Ann, Tom, Marcus, Emil a Jack. Vím, není to moc chytré, co se týče formování jmen. Také jsem chtěl, aby diváci ve filmu cítili přítomnost Nightwish a pro mě osobně muselo být to propojení jasné.

Vedl jsem nekonečné debaty snažíc se lidi přesvědčit o tom, že používání jmen podobných Anette, Tuomas, Marco, Emppu a Jukka je skvělým přechodníkem mezi skutečnými Nightwish a Nightwish ve fantasy filmu. Skupina se mnou původně nesouhlasila. Na toto své rozhodnutí jsem hrdý a jsem za něj zodpovědný. Pokud si někdo myslí, že je to záležitost sobeckosti, ať se zamyslí znova. Je to kompletně mé rozhodnutí a trvám na tom to tak nechat.

Tyto první dva týdny byly super. Tolik skvělých lidí se k nám přidalo a vložilo svou kreativitu do projektu. Máme skvělou vedoucí výpravy a její tým. Náš hlavní kameraman snad nemohl být více oddaný svému úkolu. Lidé z maskérny a kostymérny dokázali vytvořit během krátkého časového úseko naprosté zázraky. A herci… wow! Celý tým je složen z profesionálů, o kterých jsem mohl jenom snít, když jsme s projektem začínali. Naši producenti naprosto rozumí dramatu, umění a příběhu a udržují náš rozpočet v bezpečí. Musím být ten nejšťastlivější režisér. Co více mohu říci.

Co mě nejvíce ohromuje je skutečnost, že tento projekt není pouze pojmenován jako “cesta do něčí představivosti”, ale i to tak doopravdy je ve všech směrech se všemi milovanými lidmi.

Váš,
Stobe Harju, režisér – Imaginaerum

PS: “Skrz popelavou poušť se potulujíc vzdálený od hudby. Kdyby měl tón barvu, byla by to směs růžové a červené. Neustále v obavách z jeho vytracení, vystrašen zapomněním, které by mohlo přijít.”

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X