Nadcházející Koncerty
2 března, 2015
Nezařazené

Dvanáctý trailer k albu + Album píseň po písni: #6 My Walden

Před pár dny jsme se dočkali dalšího, již dvanáctého, dílu videodeníku z procesu nahrávání nového alba. Tentokrát se dozvídáme více informací ohledně samotného tématu alba.

Také přinášíme další postřehy několika lidí na píseň “My Walden”.

Šestá píseň začíná dost podivně. Jakoby se hošík, co zpívá pop, ztratil a ocitnul se ve špatném studiu. Můžeme slyšet dost folkových a pop-rockových prvků a zatímco předchozí skladba připomínala starší tvorbu kapely, “My Walden” zní moderněji. Široká paleta použitých prvků a rychlejší tempo navozují dojem popové hudby, ale skladba má i nádech jemnějších písní od Eluveitie. Je prosluněná a jemná a zatím je to můj největší favorit.
– Ville Raitio

Pojmenována podle názvu knihy od Henryho Davida Thoreaua. Jemnější píseň podobná “Élanu”, veselý refrén, Troj na dudách, akustická mezihra. Další potencionální single
– Taavi Lindfors

“My Walden” můžete nazývat výjimečnou písní. Folk jí vládne. Troy zde dostává více prostoru než kdy předtím, dokonce i chvíli zpívá svým jemným a uklidňujícím zpěvem. Vzápětí následuje část připomínající “Last of the Wilds”. Přidává se Floor a píseň je najednou ještě mnohem veselejší, něco ve stylu “I Want My Tears Back”. Díky “flying higher, higher, higher into the wild” budete chtít radostí úplně skákat do rytmu písně. Můžeme slyšet odkaz na starší tvorbu skupiny (Angels Fall First/Oceanborn), ale vzhledem k tomu, že je píseň spíše rychlejší, “My Walden” je v určitý moment téměř k nerozeznání od typických skladeb skupiny Eluveitie.
– Tim Vermoens

Další popová píseň. Opakování “flying higher” v refrénu skvěle funguje. Uprostřed se tempo skladby změní a píseň pokračuje s velmi lidovou irskou atmosférou.
– Toni Keränen

Píseň začíná Troyovým zpěvem v podivné řeči (starší angličtina? gaelština?). Atmosféra je dost keltská, píseň si zamilují ti, co mají rádi spojení metalu a keltské hudby.
– Tiphaine Lombardelli

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X