Nadcházející Koncerty
5 března, 2020
Recenze

Druhý single alba Human. :||: Nature. již zítra

Již zítra vyjde druhý single z alba Human. :||: Nature. a bude jím skladba Harvest. O singlu jako takovém mnoho informací není, ale předpokládáme, že se bude jednat opět pouze o digitální single bez jakýchkoliv bonusů. Měl by být podpořen vydáním videoklipu obsahující text písně. Níže vám přinášíme překlady několika recenzí, které by nám mohly nastínit, na co se můžeme těšit.

Moje oblíbená z alba. Začátek je pomalejší s velmi zajímavými vokály od Troye doprovázené africkými bubny. Najednou ale skladba vystřelí z vod balad do rockového stylu s klávesovými sóly a irskými dudy, které ve skladbě hrají prim. Harvest je mnohem pozitivnější než většina ostatních skladeb na albu, jakoby vzdávala hold nebo byla složena na počest něčemu.
– Simo Kuusterä, Musicalypse

Noise a Harvest (kterou zpívá Troy), jsou pravděpodobně nejchytlavější skladby na albu. Zbytek vyžaduje více soustředění a přemýšlení.
– Laureline Tilkin, Tuonela Magazine

Domorodé africké bicí doprovázející zpěv Troye, který píseň zpívá, Floor zajišťuje pouze doprovodné vokály. Vcelku netradiční píseň pro kapelu, ve které dominuje mužský vokál doplněný o akustickou kytaru a klávesy. Někdo by píseň mohl přirovnat k některé z repertoáru Eda Sheerena. Asi v polovině skladby se připojí i elektrická kytara a píseň začíná být chytlavější a folkové vlivy silnější díky Troyovým irským dudům. Melodie podporující verš “Join the Harvest” je tak chytlavá, že vyzívá k tanci, dokud neutichá venkovským hvízdáním.
Nightwishers

Troy se ukazuje v nejlepším světle. Vskutku lidová hymna. Perfektní sóla od Emppua. Dost intenzivní dudy. Skladba se v průběhu nikterak moc nevyvíjí.
– Marco Heinrich, Nightwish Family

Harvest je jednou z těch keltských skladeb, ve kterých zazáří zejména Troyovy irské dudy a píšťaly. Ani ne My Walden, ani Last of the Wilds, ale něco na ten způsob. Vcelku chytlavá píseň oslavující život, lidi a přírodu, když byly všechny ještě v symbióze. Další připomínka světa mimo tu digitální bublinu, ve které žijeme. Asi nejchytlavější skladba alba s Troyem jako hlavním vokalistou. Navíc, lze v ní slyšet takové hlasové harmonie všech tří zpěváků, jako doposud v žádné jiné písni. Tohle by mohl být typický rys pro styl, kterým se Nightwish v roce 2020 ubírají.
– Imperium

Jak moc tě tento článek zaujal?

3 komentářů

 • Ksilo

  6 března, 2020 (08:53) Odepovědět

  Na první dobrou se mi skladba fakt líbí. Je hodně jemná, a skoro působí jako skladba ze soundtracku nějaké Disney pohádky 😀 Ale mně to vůbec nevadí. Akorát bych skladbu zkrátil, stejně jako u Noise. Tuomas by někdy fakt potřeboval zásah někoho nad ním, kdo by ho trošku korigoval. Troy má příjemný hlasový projev a Floor v pozadí … jako ano, ta harmonie jejich hlasů tam prostě je.

  Jinak co se děje s tímto webem? Venku je tolik článků, tolik videí, informací o limitkách apod, ale tady vůbec ale vůbec nic není :O

 • ov42

  6 března, 2020 (07:48) Odepovědět

  Myslel jsem si, že nemůže být větší absurdity než angažovat nejlepší zpěvačku na světě a udělat dvojalbum z poloviny instrumentální s pouhými devíti písněmi.
  Ale může. Udělat jednu z těch devíti písní irskou folkovou odrhovačku a nazpívat jí dudákem.
  Moji milovaní Nightwish, CO SE TO S VÁMI STALO??????????????

 • ov42

  5 března, 2020 (17:14) Odepovědět

  Troy hlavní zpěv a africké bicí. Tak to se toho vydání singlu spíš bojím.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X