Nadcházející Koncerty
20 listopadu, 2015
Fanklub / Koncerty / Nezařazené / Rozhovory

Dawkins ve Wembley + Dárek pro kapelu + Oficiální prohlášení + Turné léto 2016

Londýnský velekoncert, kterým kapela v legendární Wembley Aréně 19. prosince ukončí evropské turné, je zcela vyprodaný. Podle rozhovoru s Marcem pro finský server Iltalehti se zvažuje i přímá účast Richarda Dawkinse:

O této možnosti jsme se již bavili, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne. Minimálně bychom potřebovali nějaký čas na nacvičení.

Na našem fóru se rozjela debata ohledně dárku, který bychom za náš fanklub mohli předat kapele. Pokud máte nějaký zajímavý nápad, napište nám ho na fórum do dnešní půlnoci, abychom mohli začít s realizací co nejdříve. Všichni, kteří se chtějí objevit na jednom z dárků, ať nám na Facebooku do komentářů napíší “Mám zájem” (je nutné mít nastavenou profilovou fotografii), nebo svou fotografii zašlou na e-mail webmaster@nightwish-czechia.com. Stát se součástí společného dárku bude možné do 26. listopadu, po tomto datu již nebudeme další profily zohledňovat.

Po teroristických útocích, které se staly minulý týden v Paříži, zveřejnilo mnoho kapel své postavení vůči této situaci a několik (zejména mimoevropských) skupin zrušilo své turné právě po Evropě. Nightwish se k tomuto tématu vyjádřili následovně:

Náš první koncert v rámci evropské části turné byl nádherným večerem naplněným hudbou, dobrou vůlí a láskou – prostředky, jimž každý rozumí a jež nebudou nikdy umlčeny, ani po šokujících událostech v Paříži.
V zájmu podpořit Francii, Evropu a všechny zbylé duševně zdravé lidi, bychom rádi oznámili, že nemáme v úmyslu rušit žádná z našich vystoupení ve Francii nebo kdekoliv jinde.
Je nezbytné takovému zlu vzdorovat.

K situaci se i na svém facebookovém profilu vyjádřila Floor:

Po staletí válek, teroru a strachu od ‘těch ostatních’ jsme se nenaučili absolutně nic. Islámský stát nás svou náboženskou válkou tlačí o ;pár století dozadu. Zanechává za sebou oběti po celém světě a teď i ve Francii v tak ohromném měřítku. Jsem naštvaná, šokovaná a smutná a to jsem tam ani nebyla a ani jsem nikoho blízkého neztratila. Máme proti nim bojovat tak, jak bojují oni proti nám? Máme snad nadále vést nekonečné politické debaty? Máme se na ulici bát každého muslima a opět tak nechat strach a nenávist nás zastrašit? Nevím! A kdo to ví? Jak reagujete na tak krutý a brutální útok, po kterém zůstaly pouze oběti?
Mé srdce patří všem obětem a doufám, že svět zareaguje správně a nastolí spravedlnost. Pokud existuje.

Další potvrzené datum na léto 2016 je švýcarský Greenfield Festival, kde Nightwish vystoupí mezi 8. a 11. červnem (konkrétní datum bude upřesněno). Na festivalu vystoupí i další hvězdy jako například Red Hot Chili Peppers, Volbeat, Amon Amarth, NOFX a další.

Jak moc tě tento článek zaujal?

1 komentář

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X