Nadcházející Koncerty
22 listopadu, 2019
Hudba / Rozhovory

Co vše zatím víme o novém albu Nightwish?

Post Image

Ještě pár dní zbývá do vydání nového Blu-ray Decades: Live in Buenos Aires a pár měsíců do vydání nového alba. Díky všem tajnost, které ohledně jeho příprav jsou, vznikají různé spekulace o názvu alba, jeho hlavního tématu a podobně. Pojďme si tedy v bodech stručně shrnout, co o nové připravované desce zatím víme:

 • Dle slov Floor album vyjde v dubnu 2020. Informaci sdělila na svém profilu na Facebooku a Instagramu, když oznamovala přidání koncertu v rámci jejího sólového turné.
 • Tuomas v rozhovoru pro Ilta-Saomat prozradil, že inspiraci tentokrát čerpal z britského seriálu Black Mirror, jehož díly se často zaměřují na (většinou fatální) důsledky moderních technologií.
 • Nové album je již kompletně nahrané, včetně orchestru a sboru a je v rukách Mika Jussily na finálním mixu.
 • S orchestrálními aranžemi opět vypomáhal Pip Williams, stejně jako na předchozích albech.
 • Všechny skladby na novém albu jsou pouze od Tuomase. Dle jeho slov s nimi byli členové kapely spokojení a ani během tříměsíčního letního kempu, kdy kapela zkoušela, se skladby moc nezměnily.
 • V rozhovoru pro jeden finský magazín Tuomas prozradil, že tematicky bude album navazovat na předchozí album, které objevovalo krásy života a pozitivního pohledu na život.
 • Tuomas chtěl na albu jako hosta britského přírodovědce sira Davida Attenborougha. Jeho hlas je známý snad všem ze série dokumentů o životě na Zemi od BBC. Attenborough účast na albu odmítl.
 • Troy na svém facebookovém profilu potvrdil, že hostem na novém albu bude britská herečka Geraldine James. Stejně jako Richard Dawkins na posledním albu, Geraldine bude recitovat část textů.
 • Dle zveřejněných fotek fotek z natáčení videoklipu k prvnímu singlu lze odhadovat, že jedním z témat nového alba budou i environmentální problémy lidstva. Na fotkách si lze všimnout prvků jako ropa, plynová maska nebo koruna imitující ropnou plošinu.
 • Na několika zveřejněných plakátech k nadcházejícímu turné lze odhadovat i vizuální podobu nového alba, která by se mohla blížit ke starému steampunk stylu. Ruku v ruce s tímto tvrzením jdou i nákresy kostýmů pro “tajný projekt” z dílny Royal Black Couture, která již pro Floor v minulosti připravovala kostým princezny bojovnice.
 • Na materiálech souvisejících s novým turné se také začaly objevovat sumerské symboly, které by mohly být kódem k novému názvu alba. Jednotlivý význam symbolů je muž, žena a Bůh/nebe. Názor odborníků, kteří kombinaci symbolů zkoumali, potvrzuje, že by se mohlo jednat o doslovné slovní spojení “Man and Woman of the God”. Teoreticky by se dalo říci, že význam symbolů tak zapadá do konceptu evoluce lidstva.
 • Floor v rozhovoru pro Face Culture prozradila, že písně na novém albu jsou po hlasové stránce opravdu náročné, sama si nedokázala představit, jak některé pasáže zazpívat a musela si techniku zpěvu nastudovat.
 • Dle Tuomasových slov byli všichni tři vokalisté (Floor, Marco a Troy) na novém albu využiti na jejich úplné maximum.

Vzhledem k tomu, že časový harmonogram nového alba je velmi podobný albu Endless Forms Most Beautiful, očekáváme, že do konce roku bychom se mohli dozvědět název a obal alba, začátkem roku tracklist a v lednu (jak naznačil Stobe Harju na svém Instagramu) prvního singlu. O dalších novinkách budeme samozřejmě včas informovat.

Jak moc tě tento článek zaujal?

3 komentářů

 • ov42

  20 prosince, 2019 (21:23) Odepovědět

  Myslel jsem, že dnes už budeme ohledně nového alba moudřejší, ale asi si budeme muset počkat do příštího roku.

 • ov42

  22 listopadu, 2019 (18:16) Odepovědět

  Man and Woman… a kde nechali ostatních 40 pohlaví! Taková diskriminace, homofobie, xenofobie, gendrová zaostalost a zpátečnictví ve stereotypech 20. století! :-))))))

  • Nachtingal

   6 prosince, 2019 (21:33)

   Tak to mě dostalo. 😀 😀

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X