Nadcházející Koncerty
9 září, 2013
Nezařazené

Co se s Nightwish dělo, děje a bude dít

Světové turné Imaginaerum World Tour před několika týdny skončilo a Nightwish si teď dávají pauzu. Co tedy bude následovat a na co se můžeme těšit?

Stále ještě nebyla oficiálně oznámena zpěvačka Nightwish po tom, co Anette minulý rok vystřídala Floor, která v jednom rozhovoru prozradila, že by byla samozřejmě moc ráda, kdyby s kapelou mohla pokračovat. Tuomas na otázku, zda by Floor mohla být následnicí Tarji a Anette odpověděl takto:

“Ještě jsme o tom moc nepřemýšleli, protože to nebylo zapotřebí. Bylo toho moc najednou a myslím, že si dám tak měsíc nebo dva pauzu a nebudu nad tímto “problémem” s novou vokalistkou vůbec přemýšlet. Ke konci roku se budeme muset už ale nějak rozhodnout. Všichni si samozřejmě uvědomujeme, že Floor je na prvním místě našeho seznamu, přirozeně. Ještě ale nechci nic oficiálně prohlašovat, chci s rozhodnutím ještě chvíli počkat.”

Dalším neoficiálním členem skupiny je samozřejmě také Troy. I k němu se Tuomas v jednom z nedávných rozhovorů vyjádřil při dotazu, zda se Troy objeví na příštím albu Nightwish:

“Haha, stoprocentně! Vlastně už je takovým stálým členem skupiny, ať už oficiálně nebo neoficiálně, ani nevím. Je to hudebník profesionál, zahraje téměř cokoliv. Navíc je to skvělý člověk. Je těžké si vůbec představit, že bychom kdykoliv v budoucnosti odehráli koncert bez něj.”

Jedním z posledních koncertů bylo i vystoupení na velkém festivalu Wacken Open Air, z něhož Nightwish hodlají vydat záznam. Přípravy pro vydání prý pokračují podle plánu a DVD, včetně dokumentu shrnující celé turné, by mělo vyjít před Vánoci. Floor vystoupení na Wackenu okomentovala následovně:

“Velice ráda bych záznam viděla ještě před vydáním! Mohu říci, že to šlo všechno skvěle. Ten pohled, publikum… Bylo to tak úžasné, dívat se na 70 tisíc lidí. Jsem strašně ráda, že jsem toho mohla být součástí. DVD bude skvělou vzpomínkou na to období. Jeho součástí bude také dokument, který bude taktéž unikátní a skvělou vzpomínkou. Během turné se z nás stala taková rodinka a rozhodně to na nás šlo vidět.”

Zítra také vychází single z nového alba Kari Reuslatten “Why So Lonely”, na kterém hostuje i Tuomas Holopainen. Píseň pochází z roku 1994 z alba “Tears Laid in Earth” skupiny The 3rd and the Mortal a podle Tuomase bylo právě toho album tím, co ho přimělo k založení Nightwish.

Skupina v současné době nechystá žádné koncerty. 1. července půjdou do studia zkoušet a natáčet demo pro nové album.

“Imaginaerum bylo nejfilmovějším albem, jaké jsme zatím nahráli a orchestru jsme využili ve velké míře. Zkrátka jsme mysleli, že je to v tu chvíli správně. Nevím, s čím přijdeme příště, ale spíše něco jednoduššího, návrat ke kořenům. Něco, kde budete cítit hlavně kapelu, protože mám pocit, že už dost bylo pompézních orchestrálních aranží. Na druhou stranu, člověk nikdy neví… Mám napsané již tři písně a opět je to něco jiného.”

Floor se svou skupinou ReVamp vydala novou desku “Wild Card”, Tuomas nadále pracuje mimo jiné i na svém sólovém projektu, čímž je soundtrack inspirovaný příběhy strýčka Skrblíka, Emppu se bude věnovat svému projektu Borther Firetribe, Marco Tarotu a Jukka se bude starat u business týkající se Nightwish.

A poslední novinkou je pozvánka na metalový koncert nazvaný “Christmas Metal Symphony”, který se uskuteční 19. 12. 2013 v pražské Incheba Aréně a mimo jiné se představí i Floor Jansen s Nightwish písněmi. Vstupenky v předprodejích zde.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X