Nadcházející Koncerty
9 září, 2011
Nezařazené

Bližší informace o albu Imaginaerum + Stobe Harju o filmu

Po dlouhé době čekání již známe tracklist alba, přebal a datum jeho vydání ve Finsku a v Evropě.

Sedmé studiové album Nightwish vyjde 30. listopadu ve Finsku a o tři dny později, 2. prosince v Evropě.

Tracklist:

1. Taikatalvi
2. Storytime
3. Ghost River
4. Slow, Love, Slow
5. I Want My Tears Back
6. Scaretale
7. Arabesque
8. Turn Loose The Mermaids
9. Rest Calm
10. The Crow, The Owl And The Dove
11. Last Ride Of The Day
12. Song Of Myself
13. Imaginaerum

Stobe Harju, režisér filmu Imaginarium, napsal tento blog:

Stalo se to před čtyřmi lety. Zrovna jsme natáčeli videoklip k písni ‘The Islander’ ve Finsku v oblasti Rovaniemi. Když jsme si s Tuomasem později sedli, zvažovali jsme, jaké by to bylo udělat pro každou píseň z dalšího alba vlastní videoklip. Tenkrát to byl velice vzdálený sen dvou ambiciózních lidí.

O jeden rok později mi Tuomas zavolal a řekl: “Jde o to: byl bys ochoten se stavit a popovídat si o našem dalším projektu?” Pár následujících měsíců byly plné nadšení, psaní rozpisů scénářů pro dvanáct klipů a přemýšlení o tom, jak moc těžké by bylo to všechno uskutečnit.

V jednu chvíli jsem ztratil pojem o čase, protože jsem psal příběh o mladém chlapci, který ve svém vlastním snu dospívá. Popravdě to byla fikce o Nightwish, především o Tuomasovi samotném, navždy mladý génius, který miloval svůj život, ale i všechny lidi okolo něj. Jak jsme se postupně s Tuomasem poznávali, zjistil jsme, že videoklipy nebudou dostačující pro to, abychom mohli sdělit světu to, co sdělit chceme. Chtěli jsme něco víc.

Naše láska pro život, naše rodiny, naše vzpomínky, hudbu, probouzení se do nových zázraků každý den a láska pro nejlepší lidský nástroj, naši představivost, se staly základovými kameny příběhu. Musel být jak o našich životech, tak o nejhorším strachu ze zestárnutí. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli všechny tyto věci zdůraznit, zjistili jsme, že byla pouze jediná možná cesta jak toho dosáhnout.

Imaginaerum vypráví příběh o skladateli v pokročilejším věku, Tom se jmenuje, který trpí těžkou slabomyslností. Díky nemoci, kterou má již mnoho let se vrací do dětsví a prakticky si nepamatuje nic ze života dospělého člověka. Jeho hudba, přátelé, veškerá jeho minulost zahrnující vzpomínky na jeho dceru jsou pouhou šmouhou v jeho křehké mysli. Zbyla mu pouze představivost desetiletého chlapce. Poté, co stařík upadá do kómatu, zdá se nemožné navratit vše, o co přišel. Nebo snad ne?

Samotný film je cestou mezi dvěmi odlišnými dimenzemi. Tom cestuje svým vymyšleným světem, klade si otázky a nachází vzpomínky, zatímco se jeho dcera Gem snaží obnovit pouto, které kdysi se svým otcem v reálném světě měla. Vzhledem k tomu, že ti dva jsi jsou po letech stále více vzdálenější a vzdálenější, navíc se nic nezlepšuje ani s ještě větší překážkou – Tomovým kómatem a jeho blížící se smrtí – vypadá to, že Gemin významný úkol je odsouzen k neúspěchu. Nicméně Gema skrz Tomovy nejtemnější tajemstí objeví cestu, kterou musí následovat, aby svého otce znovu našla.

Předtím, než vstoupíme do světa Imaginaerum si musíme položit několik otázek. Co je v životě nejdůležitější? Může nás síla vzpomínek ochránit během našich posledních chvil? Pomůže nám naše představivost najít jiskru života i v té nejhlubší temnotě? Můžeme po nenávistném odpuštění stále najít lásku?

Imaginaerum je citově založené fantasy dobrodružství poháněné hudbou Nightwish. Příběh nám připomíná naše dětsví, kde nejmenší, avšak nejdrahocenější věci znamenaly vše a jejich ztráta by zanechala věčnou jizvu. Je načase znovuotevřít ránu a podívat se, co se z ní stalo, ale důležitěji, co ji zapříčinilo.

Stobe Harju, režisér

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X