Chystané Koncerty
Červen 26, 2017
Hudba

“AURI” je novou skupinou Tuomase, Troye a Johanny

Post Image

Novou skupinu nazvanou “AURI” zformoval Tuomas společně se svou manželkou Johannou Kurkelou a Troyem. Oficiální popis vzniku kapely byl dnes uveřejněn na facebookovém profilu Nightwish a je následující:

HLAS ZA ZRCADLEM

Z hlubin legendární králičí nory se rozléhají zvuky světa odjinud. Hudba zastřená okamžiky ticha a úryvky odpočinkových snů, osvobozena od času a pozemské přítomnosti.

Zrodila se AURI o třech lidech, jež spojuje sdílená potřeba slyšet takovou hudbu, jež se slovy popsat nedá. Magické zvuky, které lze slyšet, zatímco padáte králičí norou jako Alenka.

První skladba této formace, Aphrodite Rising, vznikla již v roce 2011. Země se od té doby pomalu znovu otevřela a z jejího popela se vynořilo dalších deset písní.

A tak vznikla i tato trojice, jíž finská zpěvačka Johanna Kurkela propůjčila svůj jedinečný hlas, a kterou Tuomas a Troy učarovali různými hudebními nástroji. Díky různým hostujícím hudebníkům a přátelům jejich album dostává konečně svou finální podobu pod vedením zvukového technika Tima Olivera uvnitř nádherného venkovského nahrávacího studia “Real World” na jihu Anglie.

AURI ke svým rtům přiložila elixír “Vypij mě”, nabila skutečných rozměrů a je připravena postavit se Tlachapoudovi. Ruku v ruce s Nuclear Blastem povedou posluchače do temných míst za zrcadlem a v roce 2018 jejich debutové album vyvolá duchy z nadpozemsky krásných sfér.

AURI je složena z:
Johanna Kurkela: Zpěv & viola
Tuomas Holopainen: Klávesy & doprovodné zpěvy
Troy Donockley: Akustické a elektrické kytary, buzuki, dudy, irské píšťaly, aerofon, bodhrán, klávesy, zpěv

2 komentářů

Zanech odpověď či komentář

*Tvá emailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1. června 2018 Nightwish vystoupí na plzeňském Metalfestu! VÍCE INFORMACÍVSTUPENKY
+
X
X