Nadcházející Koncerty
26 června, 2017
Hudba

“AURI” je novou skupinou Tuomase, Troye a Johanny

Post Image

Novou skupinu nazvanou “AURI” zformoval Tuomas společně se svou manželkou Johannou Kurkelou a Troyem. Oficiální popis vzniku kapely byl dnes uveřejněn na facebookovém profilu Nightwish a je následující:

HLAS ZA ZRCADLEM

Z hlubin legendární králičí nory se rozléhají zvuky světa odjinud. Hudba zastřená okamžiky ticha a úryvky odpočinkových snů, osvobozena od času a pozemské přítomnosti.

Zrodila se AURI o třech lidech, jež spojuje sdílená potřeba slyšet takovou hudbu, jež se slovy popsat nedá. Magické zvuky, které lze slyšet, zatímco padáte králičí norou jako Alenka.

První skladba této formace, Aphrodite Rising, vznikla již v roce 2011. Země se od té doby pomalu znovu otevřela a z jejího popela se vynořilo dalších deset písní.

A tak vznikla i tato trojice, jíž finská zpěvačka Johanna Kurkela propůjčila svůj jedinečný hlas, a kterou Tuomas a Troy učarovali různými hudebními nástroji. Díky různým hostujícím hudebníkům a přátelům jejich album dostává konečně svou finální podobu pod vedením zvukového technika Tima Olivera uvnitř nádherného venkovského nahrávacího studia “Real World” na jihu Anglie.

AURI ke svým rtům přiložila elixír “Vypij mě”, nabila skutečných rozměrů a je připravena postavit se Tlachapoudovi. Ruku v ruce s Nuclear Blastem povedou posluchače do temných míst za zrcadlem a v roce 2018 jejich debutové album vyvolá duchy z nadpozemsky krásných sfér.

AURI je složena z:
Johanna Kurkela: Zpěv & viola
Tuomas Holopainen: Klávesy & doprovodné zpěvy
Troy Donockley: Akustické a elektrické kytary, buzuki, dudy, irské píšťaly, aerofon, bodhrán, klávesy, zpěv

Jak moc tě tento článek zaujal?

4 komentářů

 • MacGregor

  26 ledna, 2018 (13:50) Odepovědět

  Jen bych poprosil doplnění pro nás, co to ještě neslyšeli a v nejbližší době neuslyšíme, do jaké míry jméno Auri odkazuje k postavě Auri z knižní série Kronika královraha Patrika Rothfusse? Dva názvy skladeb mi připadají jako reference, ale třeba jde také jenom o symboliku, jako u Edema Ruh od Nightwish

  • admin

   26 ledna, 2018 (15:23)

   Super dotaz 🙂 Odpovím Tuomasovými slovy: “Původní myšlenka pojmenovat tento projekt AURI vzešla z knih Patricka Rothfusse. V knihách se objevuje postava dívky pojmenované Auri, je to opravdu působivá postava. Patrickovy příběhy patří mezi romány k mým vůbec nejoblíbenějším, ale nejde pouze o tuto postavu – AURI, symbolika tohoto slova totiž naprosto přesně odpovídá tomu, jakou hudbu tvoříme. Má v sobě něco, co vám okamžitě prozradí, kdo vlastně jsme a skvěle celý projekt symbolizuje. Hodí se k nám z každého směru.

   V oficiální synopsy se potom píše, že slovo Auri je mimo jiné i finským překladem latinského slova Aurora, což znamená svítání či rozbřesk.

 • Pétík

  12 srpna, 2017 (14:09) Odepovědět

  Moment, doprovodné zpěvy???
  Měla jsem za to, že zpěv je Tuomasova nejhorší noční můra. 😀 Každopádně jen tak dál.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X