Nadcházející Koncerty
22 října, 2009
Nezařazené

Anette o svém připravovaném albu + Videoklip k písni Ocotber & April

Anette na svém blogu uveřejnila pár řádků o tom, jak probíhá příprava jejího alba:

Hezký večer

Po dni plném tvoření písní ve studiu se Stefanem a Johanem jsem ve svém hotelovém pokoji ve Stockholmu. Bylo to velice milé a zábavné sednou si a společně tvořit. Máme jednu píseň, ke které je na zítra připravené nahrávání vokálů, a potom další dva nápady, na který budume ještě pracovat. Teď k nim ještě potřebuji napsat texty, ve svém vlastním osobním prostoru.

Bude to skvělé a je krásné mít takové skvělé muzikanty a skladatele, kteří mi s písněmi pomáhají. Pracujem stylem, že si sedneme k piánu a kytaře a prostě zkoušíme melodie atd atd, a pak k nim píši texty a zkoušíme strukturu skladby. Pak přijde na řadu Johan, v počítači přidá bicí, basu atd, abych věděla, jak to bude na konci znít a mohla to podle toho zazpívat. Tvořit písně takovým způsobem je moc milé, od doby, kdy jsme začali s Alyson Avenue jsem to nedělala, což je už celkem doba, ale brzy se do toho znova dostanu. A už teď se mi líbí, jak to všechno zní!

Také uvedla pár informací o rozhodnutí pro natočeního sólového alba:

Všichni víte, že kapelu (Nightwish) miluju, a, samozřejmě, tohle není sólová kariéra. Nemůžu jen tak sedět a nic nedělat po dobu 1,5-2 roků. Ani nikdo z kluků nemůže. Marco má Tarot a několik dalších kapel a projektů, Emppu má Brother Firetribe a nějaké vedlejší projekty, Tuomas má skupiny a vedlejší prjekty také a Jukka má svou obchodující společnost. A já taky něco potřebuju. A nechci jinou skupinu, protože mám Nightwish. Sólové album bude jenom doplněním. Můžu se rozhodnout kdy a kde budu mít turné nebo prostě koncertovat, do doby, až Nightwish budou dělat něco nového. A to nevíme, kdy bude. Všechno je to v Tuomasových rukách a on je stvořitel. My jsme nástroje.

Doufám, že lidé mohou přestat uvažovat způsobem, že zpěvák/čka NEMŮŽE dělat nic jiného, ale instrumentalisti ano. Mám stejná práva jako mí členové z kapely dělat vedlejší věci, když Nightwish nenahrávají ane najsou na turné.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X