Nadcházející Koncerty
30 října, 2011
Nezařazené

Album píseň po písni – TURN LOOSE THE MERMAIDS

#8 TURN LOOSE THE MEMAIDS

Skladba začíná jako pomalá píseň piánem, smyčci a akustickou kytarou. Silné úderné bicí a Troyova flétna však píseň posouvají na jiný level. Marco píská motiv filmu spaghetti-western ve stylu italského skladatele Ennio Morricone předělaného pro C-part. Ke konci písně Anettiny vokály opět nahánění husí kůži. Píseň znenadání končí uprostřed folkového rytmu. Byl tu vůbec nějaký orchestr?
– Mape Ollila, Imperium.net

Nadpozemsky krásný song, který začíná akusticky. Znovu je přítomný dětský sbor a irská folková hudba. Až se Nightwish zbaví všech těch nucených zkreslených kytar a kopáků, tak potom nás kompozice opravdu stáhne s sebou. Čím dále se od power metalových tradičních metod kapela dostane, tím zajímavější hudba vznikne.
– Lauri Ylitalo, Inferno.fi

Píseň začíná akusticky, kdy Anette zpívá a na pozadí jde slyšet flétna. Celkově měla tato skladba naprosto nádhernou a vyrovnanou náladu a když jsem zavřel oči, téměř jsem usnul… Někdo by si mohl myslet, že je to známka znudění, ale pro mě je to známka uvolnění. A toho není zase tak jednoduché dosáhnout v místnosti plné novinářů. Píseň se mi strašně líbila.
– Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Počátek tří jemnějších písní, ‘Turn Loose The Mermaids’ obsahuje pouze akustické kytary a tiché smyčce, které zlehka, ale s obrovskými emocemi nabírají na intenzitě. Anettino podání bylo opět zcela vynikající, nese váhou celé písně vzhledem k tomu, že nástroje v částech pouze s piánem a dudama jsou sotva znatelné.
– ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

Akustická píseň s Troyem, jeho píšťalkou a decentním piánovým doprovodem. Anettin zpěv je naprosto dechberoucí a ukazuje její talent, který vás téměř donutí se rozbrečet nad tak nádherným textem.
– Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

Jsme nenápadnými svědky toho, jak její milovaný umírá a vydává se na svou poslední cestu… teď už navždy, neodbytný moment krásy a úlevy.
– Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X