Nadcházející Koncerty
13 října, 2011
Nezařazené

Album píseň po písni – TAIKATALVI

Rozhodli jsme se vám přinést názory několika lidí, kteří již měli tu čest slyšet celé Imaginaerum a podělili se o své pocity z alba na internetu. Jako první ze třinácti písní je na řadě Taikatalvi.

#1 TAIKATALVI

První píseň na seznamu nabídky nás vítá do světa Imaginaerum svým pocitem dětského uchvácení v tom nejlepším slova smyslu. Je to velice vzbuzující a tajemná ukolébavka s poněkud témným dozněním. Hluboký hřmot doprovázený basou a orchestrem nese jemnou melodii, která je po krátké chvíli doprovázena Marcovým zpěvem ve finštině. Název písně je převzat z názvu jedné z moominskovských knížek od autorky Tove Janssonové a toto uvedení do alba je hudebním překladem s lehce temným nádechem, který Janssonovy dětské knihy charakterizuje.
– Kristian, oficiální fórum Nightwish

Album začíná takovou tou natahovací hračkou, která hraje ukolébavku. Marco ji zpívá ve finštině, což je výborné. Je to jako vstup do říše snů s flétnama, sborem a symfonickým orchestrem. Dokonalé intro.
Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Jakés takés otevření nového alba zvonivými údery a jemnými mužskými vokály, pod kterými se line instrumentální část písně a postupně se přidává víc a víc elemntů, ze kterých se stává návalové sborové vyvrcholení přecházející do “Storytime”.
– ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

Krátká úvodní skladba tvořená jemným piánem a bicími obsahující mužské vokály ve finštině. Čím více se skladba vyvíjí, tím více prvků se do ní přidává, až dojde do úplného vyvrcholení. To však nekončí, protože to přímo navazuje na další skladbu.
– Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

Tento svět je pouhým plátnem pro naši obrazotvornost.
– Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X