Nadcházející Koncerty
17 října, 2011
Nezařazené

Album píseň po písni – SLOW, LOVE, SLOW

Po “Taikatalvi”, “Storytime” a “Ghost River” je v playlistu skladba “Slow, Love, Slow”, která byla podle Tuomasových slov složená pro filmovou scénu odehrávající se v jazzovém klubu ze třicátých let, kde se dějí podivné věci.

#4 SLOW, LOVE, SLOW

Největší překvapení alba a něco, co Nightwish ještě nikdy předtím neudělali. Netypická, uvolněná skladba se smyslným jazzovým rytmem a dalšími prvky jdoucí ruku v ruce s písní jako například nenucená basa, erotické kytarové tóny a svůdný saxofon. V mysli se vám Nightwish vybaví jako půlnoční estráda nemravného laciného baru, kde Anette Olzon nonšalantně polehává po piánu zpívajíc o slibech lásky svým okouzlujícím hlasem.
– Kristian, oficiální fórum Nightwish

Slow Love Slow je jazzovka z pekelného zakouřeného nightclubu. Anette Olzon sténá, přehání, naparuje se, vzdychá a téměř skučí, jakoby flirtovala na koncertním křídle. Píseň končí tikáním, jako kyvadlo u dědečkových hodin. TIK – TAK – TIK – TAK – TIK – TAK – TIK – nezdá se, že by to snad někdy přestalo – TAK – TIK – TAK – TIK – TAK – TIK – TAK – TIK, až najednou, bez jakékoliv přestávky mezi písněmi, explodují…
– Mape Ollila, Imperium.net

Překvapivý útok na jazz je pravděpodobně nejlepší písní na albu. Anette Olzon zpívá krásněji než kdykoliv předtím. Když skupina v Kitee nacvičovala nový materiál, navštívil je expert přes bicí Kai Hahto a ukázal Jukkovi pár tajemství o bubnovacích technikách.
– Lauri Ylitalo, Inferno.fi

Byla to naprostá lahůdka… nic, co bych od Nightwish kdy předtím slyšel. Píseň začíná piánem a zatímco jsem čekal, až se skladba rozjede… tak… k tomu nedošlo a naprosto se změnila. Nejlepší způsob, jak popsat tuto píseň by bylo představit si jeden z těch zakouřených barů ze šedesátých let, kde v kuželu světla stojí zpívající žena. Až tuto píseň uslyšíte, budete se mnou souhlasit. Mluvil jsem o této písni s Jukkou a říkal, že to byla jedna z věcí, které se snažili v písni dosáhnout… a skvěle se jim to povedlo. Náhle přišla čistá kytarová část, něco jako sólo, ale svým způsobem to bylo tak vtipné. Pár novinářů se tomu začalo smát a dokonce i Emppu se smál. Tato brilantní skladba skončila tikotem. Musím říct, že takovou píseň bych od Nightwish nikdy nečekal, ale zbožňuji to, jak experimentují.
– Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Zastřené, silně erotické a vašnivé jazzové číslo s báječnými a nevýraznými bicími a mimořádným hlasovým výkonem od Anette, která prezentuje kompletně novou podobu svých schopností. Nadpozemsky krásné orchestrace doplňující kytarové sólo jsou následně nahrazeny opětovnou kovovou temnotou. Chuť se vypařit přijde po sólu určeném pro trumpetu hrající přes tikající hodiny, které završují moment od Nightwish nikdy předtím neslyšený.
– ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

Musím uznat, že po jednom poslechu alba byla tato píseň mou nejméně oblíbenou. Po děsivém piánovém úvodu se píseň ubírá ve stylu jemných čistých bicích a rytmech jazzu, který dle mého názoru nesedí ke stylu Nightwish. Je možné, že po dvou nebo třech dalších poslechnutích změním názor. Nicméně, co píseň nabízí jsou obdivuhodné vokály Anette, která nám ukazuje, co v ní je. Ve skladbě slyšíme technické sólo od Emppua, které se následně přesouvá do postraní a je nahrazeno umírněným jazzovým trumpetovým výstupem, který se vytrácí a slyšet lze pouze tikot hodin, připomínající moment z hororových filmů, kdy čekáte, že se zrovna něco stane.
– Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

Opravdová láska nepotřebuje žádná slova, požadavky ani sliby. Je němým územím, zcela nezávislým.
– Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X