Nadcházející Koncerty
24 října, 2011
Nezařazené

Album píseň po písni – SCARETALE

#6 SCARETALE

Klavír, kostelní zvon, děsivý dětský sbor. Z Anettiného hrdla se linou dosud od ní neslyšené tóny; chrčí a zní jako čarodějnice spojená s ďáblem. Hlasitý orchestr a svižné kopáky bicích přivádí Nightwish na chvíli zpět ke svým powermetalovým kořenům. Mezihra je děsivá, depresivní. V šílené hře všeho, co zní jako by Danny Elfman snědl příliš kouzelných hub a zaútočil ve zkušebně Finntroll, píseň přerůstá v noční můru.
– Mape Ollila, Imperium.net

Píseň začíná atmosférou, která nahání hrůzu, vždyť se taky jmenuje Scaretale. Moc se mi líbilo, jak se po začátku přidaly kopáky, které písni dodaly dosti moderní dojem. V jistém momentu písně se Anettin hlas proměnil v lehce agresivní, což dle mého není nikdy nic špatného! Prostřední část skladby obsahuje proslov, který, věřte nebo ne, se změnil v něco, co vzdáleně připomínalo Finntroll, když tenkrát začínali 😉 Píseň byla spojením spousty odlišných částí.
– Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Dětský sbor vede k vzestupné přerušované orchestrální hlubině a na této závodní neklidné trase jsou mladické hlasy nahrazeny silným mužským sborem. Píseň obsahuje zlověstné vokály následované cirkusovým pochodem kompletně ve stylu Nightwish. Šíleně rozsáhlý sbor, orchestr a kytary se vracejí ještě předtím, než pouťová hudba skladbu ukončí.
– ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

Píseň, o které se nejvíce mluvilo ještě před tím, než jsem ji vůbec slyšela. Scaretale začíná velice děsivým školáckým rytmem v podání dětského sboru, který za podpory orchestru propukne v našlápnutý zázrak doplněný o dospělý sbor, který přebírá štafetu od toho dětského. Slyšíme Jukkovy kopáky a Emppuovo rázné a energické brnkání doprovázené piánem, které tvoří cestu pro Anettino připojení se do písně s trochu cliché, nicméně typickou větou pro Nightwish “Once upon a time”. Anette nám v této písní agresivními vokály, které mě dosti zaskočily, ukazuje, čeho až je schopná. Skladba se opět dostává do melodické mezihry, která silně připomíná hudbu z cirkusu. Opět se dostáváme k růstu intenzity písně podnícenou složitými kytarovými riffy a orchestrem a píseň následně končí znovu ve stylu cirkusácké hudby. Tato skladba je obrovský kolos a potřebuje více poslechnutí k zachycení všeho, oč v ní jde.
– Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

Nestvůry ve skříni, kvičící prasata, hromady pavouků a nestvůry trhající maso. Vrchol nezapomenutelných nočních můr z dětství – barvitý a zvrhlý cirkusový vedlejší program.
– Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X