Nadcházející Koncerty
5 listopadu, 2011
Nezařazené

Album píseň po písni – LAST RIDE OF THE DAY

#11 LAST RIDE OF THE DAY

Lunapark se již bude zavírat, ruské kolo se ještě jednou otočí a je načase ukončit dnešní hry. Aranže pro tohoto giganta by se nevešly ani do 50-ti poschoďového domu. Má drobná a zhoubná mysl mě přivedla na myšlenku, že všichni hudební hnidopichové, kteří na svých počítačích sledují grafy zvukových vln, budou mít důvod ke kňourání, jak je dynamický rozsah naprosto zničený, všechny kontrolky ohlašují alarm, jak moc je zvuk písně překombinovaný, boj s hlasitostí a bla bla bla. Pokud bude někdy něco naprosto “typického”, co by se od Nightwish dalo očekávat, tak to bude rozhodně tato surealistická, Nightwishácká, heavy metalová skladba s orchestrem. Mimochodem, píseň jako jediná na albu obsahuje velice ctižádostivé kytarové sólo.
– Mape Ollila, Imperium.net

Nejúžasnější heavy metalová píseň alba, rychlá a agresivní. Začíná zpívajícím sborem, ale jeho divoká ozvěna se zcvrkne až k vlečícímu se prázdnému hřmění. Lidový refrén odlehčuje bouřlivou metalovou kapelu a ohromný orchestr. Emppu Vuorinen hraje výborné kytarové sólo. Smyčcové aranže na konci jsou prostě dokonalé.
– Lauri Ylitalo, Inferno.fi

Tak tohle jsou Nightwish! Od samého začátku po úplný konec. Hodně sboru, silných rifů, melodický refrén, dvojité kopáky. Rozhodně materiál pro další single.
– Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Druhá jednodušší píseň na albu, typičtí Nightwish – píseň stoupá a klesá, je drsná i jemná, zdrcující i svůdná… Je velká a je úderná a v dané posloupnosti srozumitelná. Vede k vyvrcholení alba.
– ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

Silný úvod se sborem (použitý ve znělce pro Kiteen Palo) udávají tón této bombastické klasice od Nightwish. V první části sloky zpívá Anette téměř staccato a dále ustupuje o krok dozadu, aby kluky nechala zahrát na své silné nástroje. V refrénu zpívá Marco s Anette, kteří svým zpěvem následují piáno. Před náhlým koncem slyšíme dokonalé kytarové sólo od Emppua.
– Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

Zábavní park již bude zavírat, ale horská dráha pojede ještě jednou a vy si poslední jízdu musíte zažít sami. Je naprostá tma a ohňostroje právě začaly vybuchovat. Takovéto momenty jsou vstupními branami k nekonečným snům hlubokého vnitřního naplnění a nakonec i k strhujícímu uvědomění, že jsme pouhým zrníčkem prachu v tomto gigantickém vířícím se kosmu.
– Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X