Nadcházející Koncerty
20 října, 2011
Nezařazené

Album píseň po písni – I WANT MY TEARS BACK

Pátou písní v pořadí je “I Want My Tears Back” a zde jsou, jako již tradičně, překlady názorů:

#5 I WANT MY TEARS BACK

Troy se svýma irskýma dudama sehrávají hlavní úlohu a pokládají pestrobarevý koberec nad mocné akordů Emppu Vourinena, zejména při závěrečném vyvrcholení písně, kde jeden okolo druhého krouží a doplňují se v krásných sólech bez důvodu se předvést. Marco Hietala a Anette Olzon zpívají společně refrény, které opět obsahují docela chytlavé melodie. Zdá se, že námětem písně je touha po ztracených věcech, které si můžete vybavit pouze skrz vzpomínky.
– Kristian, oficiální fórum Nightwish

Píseň začíná velice drsnými kytarovými rify. Je jedno, že zvuk Emppuových kytar je vždy stejný a rify jsou velice podobné, ale moc se mi líbilo, jak to znělo. Na začátku písně jsem si pomyslel, že by to klidně mohl být kandidát na druhý single alba, ale prostřední část mě přesvědčila o opaku. Její nálada je tak trochu středověká… je to těžké popsat. Popisuji hlavně své pocity z písně, protože už si stěží pamatuju její strukturu. Z nějakého důvodu Anette zní trochu prostoduše.
– Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Jedna z mála písní s rychlým úvodem a skladbou verš-refrén-verš. Proč song tolik vyniká je zřejmé – je velký, bombastický, plný chytlavých melodií a pýchy. Obsahuje keltské prvky a až Nightwish vyjedou na turné, publikum si píseň bude zpětně rozhodně pamatovat. Hustota nápadů je stále účinná, ale skladba je jednou z těch více pochopitelnějších na novém albu s báječným množstvím všeho těžko pochytitelného na první poslech.
– ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

Pravděpodobně nejstrukturovanější píseň na albu pokud jde o jednoduchost mixu verš-refrén. Poprvé také slyšíme hrát Troye na své irské dudy. Od začátku je to velice rychlá píseň s prudkými kytarami a Marcem s Anette zpívajícími “I want my tears back…” následovanými dalšími kytarami. Píseň přináší nově objevenou souhru kelstké hudby s Nightwish, nicméně odlišnou od té, kterou jsme mohli slyšet například ve skladbě The Islander z alba Dark Passion Play. Píseň se pravděpodobně stane oblíbenou mezi fanoušky, díky svému velice energickému refrénu.
– Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

Touha po věcech dávno mrtvých, avšak stále možných oživení.
– Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X