Nadcházející Koncerty
16 října, 2011
Nezařazené

Album píseň po písni – GHOST RIVER

Jako třetí píseň na albu Imaginaerum je skladba “Ghost River”. Zde je překlad toho, co si o ní myslí pět lidí:

#3 GHOST RIVER

Vokály Marca Hietaly doslova ukradnou vaši pozornost a vévodí této písni. Silný kytarový a orchestrální úvod je v zápětí následován hrozivými a do jisté míry agresivními zpěvy Marca, přesto se však po většinu písně Anette s Marcem nádherně doplňují. V této písní je také poprvé použit dětský sbor, jež je její dominantou, zejména potom v závěrečném refrénu. Píseň je věnovaná všem různým pocitům ze života: láska, smutek, zlo, přátelství a spousta dalších.
– Kristian, oficiální fórum Nightwish

Opět píseň se středním tempem. Marcův zpěv na začátku písně byl něco jako dotek bláznovství a zuřivosti. Poté píseň pokračuje ve stylu dialogu mezi Marcem a Anette. Uprostřed písně je velice výrazná symfonická část s dětským sborem. Zní to fantasticky!
– Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Další masivní song, který si svou pronikavost ponechává skrz svůj význam. Nádherně snové melodie v orchestru a nestálá pravidelná střídání ve zpěvu, složeném z dokonalé souhry Marca Hietaly a Anette, následované odmlkou určenou pro orchestr. Od tohoto okamžiku začíná být jasné, že předvídatelnost stavby písní na alba “Dark Passion Play” zůstala na novém albu zapomenuta, někde v dáli, a byla nahrazena mnohem zajímavějším, evokujícím rozvržením.
– ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

Enormní úvod do písně díky Emppuovým kytarám nám říká, že tato skladba bude tak mocná a tak energická, jak to jen jde. Tato píseň je jedním z těch lepších příkladů Anettiny a Marcovy schopnosti se navzájem doplňovat, kdy jejich hlasy okolo sebe tancují a ukazují silné a nepotlačované emoce. Také se v písni setkáváme s velice silným a zvučným orchestrem, který doplňuje Emppuovy kytarové riffy tolik typické pro Nightwish.
– Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

ŽIVOT je to nekrásnější právo; řeka plná zázraků a hrůz. Láska, smutek, krása, zlo a pokušení. Všechny z těchto potřebujeme abychom přežili a užili si každý tu svou cestu.

Dobro, Zlo, Bolest, Rozkoš – vzájemní členové.
– Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X