Nadcházející Koncerty
22 února, 2015
Nezařazené

Album píseň po písni: #4 Yours Is an Empty Hope

Na textech k tomuto pěti a půl minutovému kousku pracovali Tuomas s Marcem a níže jsou velice zajímavé postřehy redaktorů. Píseň číslo 4, “Yours Is an Empty Hope”.

Skladba, na kterou se rozhodně můžete těšit je “Yours Is an Empty Hope”. Vydatný, bouřlivý a velice krutý kousek. Sbory, Floor, Marco, tvrdo tvrdé kytary a dost výživný refrén. Myšleno v dobrém, bylo to jakoby nám ta hudba všem nakopávala zadky. Po tom, co skončila, jsme do jednoho vypadali, jak kdybychom měli vyražený dech.
– DerChristian

Píseň začíná zvuky navozující atmosféru nějakého fantasy filmu, přesně takové zvuky jsme už slyšeli v některých starších písní od Nightwish. Přichází však náhlá změna a tomu teda říká pravý symfonický metal, který je pro Nightwish tak typický. Zatím nejlepší, nejrychlejší a jejnadupanější skladba alba. Ze sborů úplně mrazí v zádech! Uprostřed písně si posluchač možná vybaví “Dark Chest of Wonders” díky všem těm nekončícím výbuchům a nárůstu energie.
– Ville Raitio

Po odlehčení názvem “Élan” se opět vraťme zpět k té metalovější stránce. Orchestrální aranže písni dodávají silný náboj a refrén je dost pompézní a ne moc radostný. Další tvrdší skladba na albu, kde Floor využívá agresivnějšího stylu zpěvu.
– Taavi Lindfors

V kontrastu s předchozí písní, “Yours Is an Empty Hope” přináší náhlý a očekávaný úder do tváře. Dost tvrdá instrumentální pasáž uprostřed písně, kytary s náznakem trash metalu a do toho všeho zpěvačka, která svému zpěvu konečně dává pořádný náboj.
– Cecilia Wemgard

Úvod obstarávají kytary podobné těm, které slyšíme v písni “Dead Gardens”. Díky našlapaným riffům, které jsou skvěle doplněny bicími, se skladba nese od začátku až do konce v dost běsnícím stylu. Floor konečně využívá sílu svého hlasu, což ve spojení s kytarami a bubny ke konci písně vytváří dokonalý výsledek. Strhující píseň!
– Tim Vermoens

Mimo další členů, Nightwish mají od samého počátku skvělého kytaristu a na tomto albu se to nádherně ukazuje. Kytary v této energické skladbě připomínají “Scaretale” z minulého alba. Floor nádherně doplňuje Marca a opět to není zpěvák, nýbrž zpěvačka, kdo se ujímá řevu v této písni. Ona snad opravdu dokáže zazpívat všechno a to pouze potvrzuje, že Nightwish díky jejím hlasovým možnostem získali opravdovou výhodu.
– Tiphaine Lombardelli

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X