Nadcházející Koncerty
18 února, 2015
Nezařazené

Album píseň po písni: #2 Weak Fantasy

Opět vám přinášíme malou ochutnávku z alba, tentokrát názory pěti lidí hodnotící píseň číslo 2, “Weak Fantasy”.

V pořadí druhá píseň je asi tou nejtvrdší písní na albu. Sloky jsou vcelku poklidné, akustické, ale refrény jsou naopak velmi tvrdé a agresivní. Rozhodně žádná hitovka. Nářezovka!
– Taavi Lindfors

Symfonické a filmové prvky jsou zde velmi zřejmé, a proto řadím “Weak Fantasy” mezi ty spíše soundtrackové skladby. Je zde jasná návaznost na Imaginaerum, což by se i očekávalo. Píseň je pro kapelu vcelku charakteristická, nicméně jak kdyby byli členové trochu stydliví a něco si ponechávali do zásoby. Pokud vás Floor nepřesvědčila v předchozí písni, pak si na její hlas rozhodně zvyknete nejpozději po poslechu tohoto čísla. Poprvé na tomto albu slyšíme zpívat také Marca.
– Ville Raitio

“Weak Fantasy” je jednou z těch zuřivější a zaujme především velmi propracovanými bicími. Bohužel, i tady mi chybí takový ten vrcholný moment a ani refrén není tak odvážný, jak by jeden během poslechu mohl očekávat. Symfonická část uprostřed písně naštěstí dodává dostatek šťávy na to, abychom si připomněli, že posloucháme Nightwish, jež se opět rozhodli klást velký důraz na tu metalovější stránku jejich tvorby. Nicméně nedělejme předčasné závěry, písní je celkem jedenáct. Kdo ví, co nás ještě čeká.
– Frank Jäger
Píseň začíná rytmicky a přechází v slušný nářez bicích. Už teď je jasné, že Floor je pro Nightwish tou nejlepší volbou. Refrén zní dost agresivně, stejně tak i prostřední část písně zpívaná Marcem je hrůzostrašná, ale jemnější zakončení připomínající pompézní hudební vyvrcholení filmu si do svých rukou přebírá opět Floor.
– Toni Keränen
Od předchozí písně je tato postavena zcela odlišně. Velice mě překvapily akustické sloky, které přecházejí v jedny z nejtvrdších refrénů doprovázených orchestrem, jaké jsme kdy od Nightwish mohli slyšet. Významným okamžikem je opět prostřední část písně, kde se Marco ukazuje v té nejlepší formě. V posledním refrénu se odehrává naprosto dokonalá souhra mezi Floor a Marcem. “Weak Fantasy” bude zaručeně jednou z těch skladeb, které potřebují více času ke vstřebání.
– Christian Ulbrich

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X