Nadcházející Koncerty
16 února, 2015
Nezařazené

Album píseň po písni: #1 Shudder Before the Beautiful + 11. trailer k albu

Stejně, jako jsme vám přinesli názory různých redaktorů, kteří měli tu čest slyšet album “Imaginaerum” ještě před jeho samotným vydáním, tak vám i tentokrát budeme přinášet první dojmy z alba od lidí, jež se zúčastnili tzv. prelistening sessions. A začneme samozřejmě od začátku, “Shudder Before The Beautiful”.

Album začíná písní “Shudder Before The Beautiful”. Mluvený úvod v okamžiku nahrazují první tóny nové tvorby. Co mě zaujalo ze všeho nejdříve bylo to, že kytary jsou velice intenzivní a silné. Floor zpívá vcelku zdrženlivě, nevtíravě a jak sloky, tak i refrén znějí poměrně tuctově a jednoduše. Co však vyniká je zpěvačky rockovější hlas přibližující se až k operetnímu stylu ke konci písně.
– Frank Jaeger

Očekával jsem zdlouhavé intro, místo kterého ale přišel okamžitý nářez. Vcelku rychlá píseň doprovázená poklidnými vokály od Floor, kterých na celém albu později uslyšíme nespočet. Již od začátku budete moci potvrdit, že její hlas naprosto skvěle zapadá, vzhledem k tomu, že v něm uslyšíte jistou podobnost tomu, na co jsme u Nightwish zvyklí. Nicméně i přes to Floor hned v otevíráku alba ukazuje své osobní schopností a přináší něco zcela nového. Píseň přechází z pozitivních častí do temnější, Floor exceluje svými vysoce položenými vokály. Rozhodně bychom neměli opomenout ani část s klávesovým a kytarovým sólem, který připomíná hudbu Children of Bodom.
– Ville Raitio

Tato úvodní píseň začíná poklidně, Richard Dawkins recituje pár slov a v zápětí přichází exploze a skladba se mění v naprosto energetický výkop celého alba ve stylu Stargazers či Dark Chest of Wonders. Základní melodie se lehce podobá Storytimu, ale je rychlejší. Uprostřed slyšíme vcelku nezvyklé sólo Tuomase a Emppua, zřejmě jedno z těch nejzajímavějších, jaké kdy Nightwish nahráli. Velice pěkný refrén, skvělý start alba.
– Taavi Lindfors

Žádné intro samo o sobě. Namísto toho je na začátku krátká mluvená část, jež přechází přímo k veršům doprovázeným odlehčenými orchestrálními aranžemi. Melodie refrénu je vcelku komplexní a těžko zapamatovatelná, vyžaduje více poslechů. Zlatým hřebem je však klávesové/kytarové sólo uprostřed songu, které mi připomíná zvuk finských Stratovarius. Co by to ale bylo za Nightwish bez pořádně dramatických sborových částí? Jedna taková nás čeká zejmená ke konci písně a perfektně tak uzavírá úvodní číslo.
– Christian Ulbrich

Dnes byl také uveřejněn již jedenáctý trailer k albu.

Jak moc tě tento článek zaujal?

Komentáře

K tomu článku zatím nejsou žádné komentáře.

Zanechat odpověď nebo komentář

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X
X